کد خبر: 4131
15/09/17 - 6:41 ق.ظ

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مسئول قضایی ایرانی اعلام کرد دو زن ایرانی در تهران به علت «بدحجابی» به پرداخت ۲۶۰ دلار جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما؛روزنامه آرمان به نقل از این منبع قضایی نوشت: «در روزهای اخیر پرونده های متعددی در چارچوب مبارزه با بدحجابی بررسی و در دو مورد حکم پرداخت ۹ میلیون ریال (۲۶۰ دلار) جریمه نقدی صادر شد». این منبع به جزئیات بیشتر اشاره نکرد.

از زمان انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹، رعایت حجاب برای همه زنان ایرانی و خارجی اجباری شد اما از اواسط دهه ۱۹۹۰ نوعی سهل انگاری تدریجی در رعایت حجاب شکل گرفت. نیروهای پلیس در سال های اخیر دست به چندین تلاش برای اجبار به رعایت این موضوع الزامی زده اند.

در برخی محله های مرفه نشین شمال تهران که ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد، دیدن زنانی در پشت فرمان خودرو که روسری آنها روی شانه شان است به صحنه ای عادی تبدیل شده است.

همچنین شماری از زنان جوان، برای نشان دادن موهایشان روسری را تا وسط سر عقب می کشند و لباس های تنگ و کوتاه می پوشند.

حسن روحانی رئیس جمهور میانه رو که در ژوئن ۲۰۱۳ انتخاب شد خواستار گشایش سیاسی و اجتماعی بیشتر به ویژه در خصوص رعایت قوانین مربوط به لباس است.

در اواسط این ماه، یک مسئول پلیس اعلام کرد هر خودرویی که راننده آن زن بی حجاب باشد یا زنان بدحجاب سوار آن باشند، توقیف خواهد شد.

از سوی دیگر مسئول قضایی یاد شده از احضار مسئولان ۷۳ ساختمان در شش ماه گذشته در چارچوب مبارزه با شب نشینی‌های مختلط خبر داد. وی گفت از آن زمان تعداد شب نشینی ها در مقایسه با سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

بر اساس قانون، شب نشینی های مختلط با حضور مردان و زنان مجرد، ممنوع است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32