کد خبر: 4123
15/09/17 - 6:22 ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: به منظور بهبود و ارتقاء سطح فرهنگی اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان و بانوان و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، شهرداری ها…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی بیان کرد: بر اساس قانون جدید که از انتخابات دور بعدی شوراها قابل اجرا است تعداد اعضای علی البدل شوراها با هدف جلوگیری از انحلال این نهاد ارزشمند، افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که تعداد اعضای علی البدل شوراها در شهرهای کوچک، به علت محدود بودن تعداد آنها پس از فوت، استعفا و سلب عضویت احتمالی اعضای اصلی از رسمیت افتاده و موجب انحلال می شود، این اصلاحیه را به سرانجام رساندیم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در رابطه با تغییراتی که در شهرهای مختلف با توجه به معیار جمعیتی آنها شاهد خواهیم بود، گفت: تعداد اعضای علی البدل شوراهای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر به چهار عضو، شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر به شش عضو، شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر به هشت عضو وشهرهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر به ۱۰ عضو افزایش یافتند.

وی اعلام کرد: همچنین اعضای علی البدل شهرهای ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر به ۱۲ عضو، شهرهای ۵۰۰ تا یک میلیون نفر به ۱۴ عضو علی البدل و در تهران تعداد این اعضاء به ۲۴ نفر افزایش پیدا کرد.

چگینی همچنین به اقداماتی که شوراها، دهیاری ها و شهرداری ها برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مکلف شدند اشاره کرد و توضیح داد: به منظور بهبود و ارتقاء سطح فرهنگی اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان و بانوان و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، شهرداری ها و دهیاری ها به وظایف تعیین شده ای مکلف شدند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز مشاوره محلی و اطلاع رسانی، جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و خارجی و ارائه الگوی حجاب نمونه و مطلوب از جمله اقداماتی است که دهیاری ها و شهرداری های کل کشور باید به آنها پایبند باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32