کد خبر: 4106
15/09/16 - 12:17 ب.ظ

دادگاه فدرال استیناف کانادا درخواست دولت این کشور را برای ممنوعیت پوشش نقاب زنان رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از واحد مرکزی خبر، بدین ترتیب زنان مسلمان هنگام ادای سوگند به عنوان شهروند جدید کانادا مجبور به برداشتن نقاب خود نیستند.
بنا بر اعلام تلویزیون کانادا، سه قاضی دادگاه فدرال استیناف کانادا بی آنکه تصمیم گیری درباره درخواست تجدیدنظر دولت را به تاریخ دیگری موکول کنند، با صدور حکمی اعلام کردند زن مسلمانی که از دولت شکایت کرده است، می تواند هنگام ادای سوگند به عنوان شهروند این کشور نقاب بزند و در انتخابات فدرال نوزدهم اکتبر هم شرکت کنند.
کانادا سال ۲۰۱۱ ممنوعیت نقاب را تصویب کرد و استفن هارپر، نخست وزیر این کشور گفت پوشاندن صورت هنگام ادای سوگند برای تابعیت این کشور «مطابق عرف ما نیست.» وی اوایل امسال بار دیگر بر این سخنان خود تاکید کرد.
بنا بر اعلام وایس نیوز، هارپر گفت: « توهین آمیز است که کسی، درست زمانی که به خانواده کانادا ملحق می شود، هویت خود را مخفی کند.»
به گزارش خبرگزاری آناتولی از ترنتون، زونرا ایشاقZunera Ishaq، زن مسلمانی که سال ۲۰۰۸ از پاکستان به اونتاریو نقل مکان کرد و به همسرش ملحق شد، از برداشتن حجاب خود در مراسم ادای سوگند رسمی به عنوان شهروند جدید کانادا خودداری کرد. وی گفت این کار بر خلاف اعتقادات مذهبی وی است. وی از دادگاه شکایت کرد. در پی شکایت وی، قانون ممنوعیت استفاده از نقاب در این کشور لغو شد، اما دولت درخواست تجدیدنظر در این حکم را کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32