کد خبر: 4095
15/09/16 - 6:30 ق.ظ

دینداران جمهوری آذربایجان از تداوم ممنوعیت حجاب در مدارس و برخی دانشگاه های این کشور ابراز نارضایتی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما ، پایگاه های اینترنتی شیعی و نیز فعالان مدافع حجاب در شبکه های اجتماعی، با انتشار اخبار مربوط به ممانعت مسئولان مدارس و برخی دانشگاه ها از ورود دانش آموزان و دانشجویان محجبه به این مراکز آموزشی ، نارضایتی دینداران جمهوری آذربایجان را از این وضعیت منعکس کردند.
پایگاه اینترنتی اسلام-آذری ، از ممانعت دانشگاه دولتی سومقاییت از ورود دانشجویان محجبه خبر داد و نوشت مسئولان این دانشگاه از پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران در خصوص اقدام غیر قانونی خود علیه دانشجویان محجبه نیز اجتناب می کنند.
پایگاه های اینترنتی دیرلر (ارزشها) و حجاب نیز با انتشار مقاله های مفصلی در خصوص حقوق تصریح شده زنان در قرآن کریم، از جمله حق حجاب و حق تحصیل و حفظ آبرو ، خواستار رعایت این حقوق برای زنان و دختران جمهوری آذربایجان شدند.
پایگاه اینترنتی آزادخبر نیز از برگزاری نشست جنبش اتحاد مسلمانان که یکی از سازمانهای اسلامگرای پیگیر رفع ممنوعیت حجاب در مدارس جمهوری آذربایجان است، خبر داد.
همچنین فعالان مدافع حجاب در شبکه های اجتماعی و به خصوص فیسبوک نیز با اطلاع رسانی در خصوص مواجهه خود و نزدیکانشان با مساله ممانعت مدیران برخی مدارس از ورود دانش آموزان محجبه خواهان حل این مشکل در جمهوری آذربایجان می شوند.
فعالان مدافع حجاب در جمهوری آذربایجان با تاکید بر ضرورت تامین حق تحصیل دختران محجبه، این سؤال را مطرح می کنند که چرا وجود تساهل دینی در جمهوری آذربایجان که مقامات دولتی باکو دائم از آن دم می زنند، در مورد دینداران و دختران محجبه رعایت نمی شود؟
فعالان مدافع حق حجاب دختران دانش آموز در جمهوری آذربایجان همچنین خواهان آزادی روحانیونی شده اند که به خاطر اعتراض به ممنوعیت حجاب دختران دانش آموز در زندان جمهوری آذربایجان به سر می برند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32