جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان کرمان:

دستگاه‌های دولتی نسبت به حجاب کارمندان خود اقدامات عملی انجام دهند

کد خبر: 4077
15/09/15 - 10:50 ق.ظ

جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان کرمان خواستار عملی شدن اقدامات دستگاه‌های دولتی نسبت به حجاب کارمندان خود شدند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از کرمان، جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان کرمان با انتشار بیانیه‌ای در رابطه با اهمیت حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها اعلام کردند: ما دانشجویان خواهر دانشگاه های استان کرمان از دستگاه‌های دولتی انتظار داریم نسبت به ایجاد زمینه مناسب پوشش بانوان وکارمندان اقدامات عملی و موثری انجام دهند و در ‌‌نهایت از زنان آزاد اندیش کشورمان می‌خواهیم با تاملی ویژه در بحث حجاب و عفاف وفلسفه وجودی حیا و عفاف که در واقع حجاب و عفاف، شخصیت و متانت زن را نمودار می‌کند و او را همچون مرواریدی گران‌ب‌ها در برمی‌گیرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خامنه‌ای: سیاست راهبردىِ اساسىِ بنیانى غرب بر عرضه شدن و هرزه شدن زن است و حجاب مخالف آن است.

از دیدگاه اسلام حفظ عفت و پاکدامنی زنان نقش تعیین کننده‌ای در سالم سازی جامعه اسلامی دارد و حتی حفظ جایگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او برمیگردد. در نقطه مقابل یکی از راه های اساسی دشمن جهت ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ترویج و حمایت از بی‌بندوباری و مقابله با حجاب و عفاف است.

نظریه‌پرداز بزرگ نظام جمهوری اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای با شناخت نسبت به اهمیت موضوع، مباحث کار‌شناسی و عالمانه مفیدی در مورد نگاه اسلام به جایگاه زن و لزوم حفظ حجاب و عفاف، دارند که ضروری است جهت دفاع از دیدگاه اسلام در این باره به بیانات معظم له توجه نمود: الف) نقد نگاه غرب به موضوع زن: یکی از مباحث اساسی مقام معظم رهبری پیرامون جایگاه زن، نقد نگاه غرب و آشکار کردن ظلم‌های مدعیان کنونی دفاع از حقوق زن نسبت به زنان است.

عفاف و حجاب در اسلام یک مفهوم قطعی و منصوص در کلام الله است که این روز‌ها توسط برخی افراد کم اطلاع کمرنگ شده است و به عنوان یک موضوع فرعی و گاهی به عنوان موضوعی غیر قطعی تلقی می‌شود؛ این در حالی است که آیات متعددی در خصوص وظایف مردان و زنان برای حفظ عفت عمومی در جامعه اسلامی نازل شده است.

با توجه به اینکه بدحجابی یک گناه اجتماعی است وآثار سوء آن نه تنها متوجه خود فرد؛ بلکه گریبان گیر جامعه می‌شود و اثرات مخربی بر زیر بنایی‌ترین واحد جامعه یعنی خانواده وارد می‌سازد بایستی در این زمینه هم مسئولین زیربط بازنگری اساسی انجام دهند و نسبت به ترویج و فرهنگ سازی حجاب و عفاف اقدام نمایند و فقط به اقدامات ظاهری وکوتاه مدت و غیر کار‌شناسی بسنده ننمایند.

همچنین ما دانشجویان خواهر دانشگاههای استان کرمان از دستگاه‌های دولتی انتظار داریم نسبت به ایجاد زمینه مناسب پوشش بانوان وکارمندان اقدامات عملی و موثری انجام دهند و در ‌‌نهایت از زنان آزاد اندیش کشورمان می‌خواهیم با تاملی ویژه در بحث حجاب و عفاف وفلسفه وجودی حیا و عفاف که در واقع حجاب و عفاف، شخصیت و متانت زن را نمودار می‌کند و او را همچون مرواریدی گران‌ب‌ها در برمی‌گیرد.

آیات نورانی کلام‌الله مجید و روایات و احادیث گهربار ائمه معصومین (ع) به صراحت همگان را به رعایت اصل مترقی عفاف و حجاب دعوت می‌کند و بی‌تردید مردم شریف ایران که پس از سال‌ها مبارزه با نثار خون‌های فراوان حکومت سراسر ظلم طاغوت را برچیدند، دنبال احیای اسلام و موازین و‌قوانین مترقی آن بوده و هرگز اجازه نخواهد داد که فساد و فحشا دیگر بار این کشور اسلامی را فرا بگیرد.

آری ملتی که جوانانش را در راه اسلام فدا کرده و سال‌ها در برابر کشف حجاب رضاخانی ایستادگی کرده‌اند، هرگز اجازه نخواهد داد که چنین پدیده شومی گریبان‌گیر دختران و پسران این کشور شود و سلامت معنوی جامعه و خانواده را به مخاطره بیاندازد.

زنان ایران اسلامی به عنوان سنگربانان ارزش‌های اسلامی در برابر وضع جاهلی دنیای غرب، باید از حریم حجاب به عنوان دژ امنیت زن در میادین علم فرهنگ و سیاست و حصار مستحکم فرهنگ اسلامی پاسداری کرده و سازمان‌های فرهنگی، رسانه‌ای و دستگاه‌های تربیتی و ارشادی موظفند در راستای شناساندن عمق و محتوای حجاب و عفاف برنامه‌ریزی و از نفوذ فرهنگ مبتذل غرب جلکوگیری کنند، تا جوانان پاک و مومن ما بتوانند در کمال آرامش روحی و جسمی، اجتماع را به محیط کار و تلاش مبدل و سلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین کنند.

ما دانشجویان دانشگاه‌های استان کرمان ضمن تاکید بر لزوم پاسداشت حجاب و عفاف به عنوان ودیعه ارزشمند الهی و نیز ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب که خود موجب حفظ امنیت، سلامت و آرامش روحی، روانی و اجتماعی جامعه می‌شود، از امت همیشه در صحنه ایران اسلامی به ویژه زنان و دختران عفیف و پاکدامن درخواست دارد تا بار دیگر عزت، شرف و وحدت خود در راه پاسداری از حریم ارزش‌های اسلامی و مبارزه با شبیخون و ناتوی فرهنگی استکبار جهانی را به نمایش درآورند تا سبب خشنودی قلب مطهر امام زمان (عج) شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32