کد خبر: 4071
15/09/15 - 8:54 ق.ظ

رییس سازمان بسیج زنان گفت:نظارت چالش اصلی بحث عفاف و حجاب است، مردم متدین این مطالبه را دارند که حیا و عفاف و حرمت ها در جامعه حفظ شود اما مسئولین کوتاهی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب مینو اصلانی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به اقدامات بسیج در خصوص ازدواج آسان گفت:بسیج از سال گذشته در بحث ازدواج آسان طرحی را برای تهیه جهیزیه خانواده های نیازمند از طریق ساماندهی کمک های مردمی و خیرین با وسعت زیادی آغاز کرده است.

وی افزود: تاکنون برای بیش از ۱۰ الی۱۲ هزار زوج جوان که در آستانه شروع زندگی بودند جهیزیه تهیه شده است که هر جهیزیه بالغ بر سه میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: یک تفاهم نامه ای هم با کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) داریم که تا پایان سال بتوانیم بخش زیادی از کسانی که برای شروع زندگی خود در این مجموعه منتظر دریافت جهیزیه هستند را کمک بکنیم.

رییس سازمان بسیج زنان سپس در ادامه به معرفی طرحی با عنوان دخترانه پرداخت و گفت: در بسیج طرحی با عنوان دخترانه داریم که شامل کارگاه های مشاوره ای برای دختران بالای ۱۶ سال است که در آستانه سن ازدواج قرار می گیرند و از ابتدای سال نیز این طرح آغاز شده و هم اکنون هم برای مهارت افزایی این عزیزان در ۱۵ هزار پایگاه مقاومت در حال اجراست.

وی تصریح کرد:این طرح دخترانه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چرا که دختران جوان مهارت های زندگی و دختر بودن و در نهایت همسر بودن را در آن تمرین می کنند.

اصلانی تاکید کرد:در این طرح از کارشناسان مجرب به ویژه از حوزه های علمیه و کسانی که در حوزه های مختلف روان شناسی و دینی تجریه و تخصص دارند، استفاده شده است و این کارگاه ها با این عزیزان در حال برگزاری است. رییس سازمان بسیج زنان با اشاره به سنت واسطه گری در ازدواج گفت: تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر روی جنبه های مردمی سنت واسطه گری ازدواج بوده است و ما در بسیج به شکل سازمان یافته آن را نداریم، بسیج یک پایگاه مردمی است و ما هم به صورت مردمی این توصیه را داریم و به لحاظ ضرروت این کار، در حال شناسایی افراد دست به خیری که در محلات حضور دارند هستیم تا بتوانیم خانواده هایی که به دنبال فرد مناسب برای فرزندان خود و یا همسر برای خود هستند را به هم معرفی کنیم.

اصلانی در پایان در خصوص بحث عفاف و حجاب هم گفت:نظارت چالش اصلی بحث عفاف و حجاب است، مردم متدین این مطالبه را دارند که حیا و عفاف و حرمت ها در جامعه حفظ شود اما مسئولین کوتاهی کردند.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32