کد خبر: 4013
15/09/13 - 6:21 ق.ظ

طی امروز و دیروز نام نیلوفر اردلان را زیاد شنیده ایم، در این مطلب نگاهی داریم به زندگی این ورزشکار حرفه ای فوتبال و فوتسال بانوان کشورمان که افتخارات …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از سایت طرفداری فوتبال بانوان دیر شروع شد اما کسانی که به این ورزش علاقه داشتند آنقدر با دل و جان پشت هدفشان ایستادند که توانستند در کمترین زمان پله های پیشرفت را طی کنند. نیلوفر اردلان یکی از بازیکن های تیم ملی فوتسال است که در کنار بازی در این تیم، کاپیتانی تیم ملی فوتبال بانوان ایران را هم بر عهده دارد و جزو سرآمدهای این رشته در کشور می باشد.

وی از دوران کودکی به ورزش علاقه خاصی داشته و تابستان ها، در کلاس والیبال و بسکتبال ثبت نام می کرد. تابستان سال ۷۵ زمانی که می خواست برای والیبال ثبت نام کند، متوجه شدکه در کنار والیبال، فوتسال هم هست و در رشته فوتسال نیز ثبت نام کرد. از همان زمان بازی در تیم فوتسال برای اردلان شروع شد و از سال ۷۵ به طور رسمی فعالیت ورزشی خود را در سالن حجاب آغاز کرد.

مشوق اصلی اردلان پدرش بود. اسماعیل اردلان در فوتبالیست شدن نیلوفر هم نقش زیادی داشته. فوتبالیست بودن پدر، دلیل اصلی راغب شدنش به فوتبال بود. علاقه شدید نیلوفر به فوتسال باعث شد که در همان دوران نوجوانی که تمام شهرستان ها و شهرهای توابع تهران تیم تشکیل دادند و بازی ها بین آنها شروع شد، همان دوره در نوجوانان کشوری مقام اول را به دست آورد و در بزرگسالان دوم شد. بعد از این بازی ها بهترین بازیکن های تهران و شهرستان ها برای تیم ملی انتخاب شد. تیم ملی سال ۷۸ تشکیل شد و در سال ۷۹ هم اولین دوره بازی کشورهای اسلامی بود که در آن دوره از مسابقات مقام اول را به دست آورد.

وی در سال ۱۳۸۸ پیشنهاداتی برای بازی در باشگاه‌ های اماراتی داشت. باشگاه ابوظبی مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان با حقوق ماهیانه ۵ هزار دلار را به او پیشنهاد داد. ولی امارات اعتقاد داشت که باید بدون حجاب بازی کند و وی هم قبول نکرد. علاوه بر این گفتند که به فرزند و همسرش اقامت نمی دهند و فقط خودش می تواند در این کشور اقامت داشته باشد که وی هم نپذیرفت.

حدود یک سال و چند ماه به خاطر بارداری از میادین ورزش دور بود اما به خاطر همت خود و تشویق های نزدیکانش انگیزه پیدا کرد تا دوباره به ورزش حرفه ای برگردد. اردلان، کاپیتان تیم ملی فوتسال، نزدیک ۷ سال است که مسئولیت مادر بودن هم به گردنش است؛ اردلان نه تنها در این مدت فوتسال را کنار نگذاشته که همزمان درس هم می‌ خواند. او دانشجوی دوره کارشناسی ارشد است و مدیریت در ورزش می‌ خواند.

حال این روزها اتفاق عجیبی برای این ورزشکار بانوی کشورمان افتاده و وی به خاطر برخی مشکلات و مخالفت همسرش در آستانه از دست دادن رقابت های حساس قهرمانی آسیا قرار گرفته است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32