کد خبر: 4001
15/09/13 - 5:25 ق.ظ

گروه جهادی شهید بیات که متشکل از دانشگاه‌های علمی کاربردی لوشان، احرار رشت و پیام نور منجیل هستند، نمایشگاه عفاف و حجاب با عنوان «ریحانه »را در روستای…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، دهستان چهارمحل در فاصله ۳ کیومتری مرکز بخش خورگام شهر بره سر شهرستان رودبار واقع شده است که از شمال به روستای قدیم سوسف، از جنوب به جنگلهای انبوه چنگش ومناطق ییلاقی بربن، از شرق به شهر بره سر و از غرب به روستای لیاول علیا محدود می شود.

روستای چهارمحل که پس اززلزله سال ۶۹ از تلفیق چهار روستای لیاول علیا، ماشمیان، سوسف و سرمل تشکیل شده است، دارای ۵۲۸ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۲۰۰ نفر است.

این روستاها مجموعاً در محدوده ۵۰ کیلومتری شرق رودبارزیتون و ۳۵ کیلومتری رستم‌آبادقرار گرفته‌اند. بقعه متبرکه صلاح الدین، امامزاده ظهورعباس در لیاول علیا، امام‌زاده یوسف و برج سنگی، رودخانه تورنگ لات در سوسف و مسجد ماشمیان ییلاقات: بربن؛ چنگش، تکسل، میانسو و چشمه های متعدد، جنگل، مه طلوع وغروب زیبای خورشید، ماه و ستارهای سوسوزنان راه شیری دیدنی های شگفت انگیز وزیارتی این دهستان است.

عبدالمجید صادقی با بیان اینکه ۵۵ نفر از دانشجویان از دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی لوشان، احرار رشت و پیام نور منجیل در روستا های چهارمحل، لیاول، سوسف، دنبال ده در عرصه های عمرانی، فرهنگی و آموزشی در حال فعالیت هستند، گفت: فعالیت این دانشجویان از ۱۳ شهریور آغاز و تا ۲۳ شهریور ادامه دارد.

وی از تکمیل پروژه آبرسانی روستای محروم دنبالده خبر داد و گفت: احداث منبع ذخیره آب و خط انتقال این پروژه از جمله اقداماتی است که توسط دانشجویان عمرانی در حال اجرا است.

مسئول گروه جهادی شهید بیات برگزاری کلاس های قرآن، احکام، خوشنویسی، نقاشی، خطاطی را از جمله برنامه های فرهنگی واحد خواهران گروه جهادی بیات برشمرد و گفت: جشنواره غذایی با حضور و استقبال بانوان روستای چهارمحل از دیگر برنامه هایی است که امروز توسط خواهران جهادی در روستای لیاول برگزار می‌شود.

صادقی از برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در سالن اجتماعات روستای چهارمحل خبر داد و گفت: نمایشگاه عرضه محصولات پیرامون حجاب و عفاف ویژه خواهران از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

وی در ادامه دیوار نویسی مدارس، پاکسازی روستای چهارمحل از زباله، برگزاری مسابقات ورزشی والیبال و فوتبال را از دیگر برنامه های این گروه جهادی در منطقه خورگام عنوان کرد.

مسئول گروه جهادی شهید بیات، غبارروبی و گلباران مزار شهدای امامزاده صلاح الدین روستای لیاول علیا را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: برگزاری زیارت پرفیض عاشورا در جوار مزار شهدا و دیدار با خانواده های شهدا نیز در برنامه های فرهنگی این گروه جهادی قرار دارد.

صادقی با بیان اینکه منطقه خورگام نیازمند تغییر در رویکرد برنامه های فرهنگی است، گفت: روستاهای بخش خورگام دارای امکانات آموزشی و جوانان بسیاری است؛ اما برنامه های غنی فرهنگی برای این نسل فعال جامعه تدارک دیده نشده است.

وی مهم ترین فعالیت های عمرانی این دانشجویان را ساخت منبع آب در روستای دنبال ده عنوان کرد و گفت: مرمت و بازسازی مقبره شهدای روستای چهار محل یکی دیگر از فعالیت های عمرانی دانشجویان می‌باشد..

ملکی جانشین خواهر دانشگاه علمی کاربردی لوشان در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در رشت، گفت: عمده مشکلات روستای لیاول مشکلات اقتصادی و فرهنگی است.

وی گفت: وقتی برای شناسایی برای روستای لیاول آمدیم مردم روستا گفتند ما پول نداریم.

جانشین خواهر دانشگاه علمی کاربردی لوشان برگزاری کلاس های آموزشی از قبیل آموزش قرآن، راه های مقابله با شیطان پرستی، احکام، کمک های اولیه، امداد و نجات، کامپیوتر، مشاوره، طرح زندگی سالم، دیدار با خانواده های شهید، غبار روبی مزار شهدا، نمایشگاه عفاف و حجاب، برگزاری جشن تکلیف، جشنواره غذای محلی، همایش عفاف و حجاب با سخنرانی حجت الاسلام فرجی، استاد حوزه و دانشگاه، نمایشگاه کتاب را از جمله فعالیت های گروه حهادی شهید بیات خواهران در روستاهای لیاول، سوسف، سرمل نام برد.

ملکی گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی در روستاها تاثیر بیشتر خواهد داشت و ما با برگزاری کلاس های احکام و اخلاق توسط دانشجویان طلبه توانستیم تا حدودی مشکلات فرهنگی روستا را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32