کد خبر: 3985
15/09/12 - 11:25 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: احیای همه واجب‌های الهی نیازمند احیای امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری بعد از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن تاکید فراوان کرده و در روایات ما هم نسبت به امر معروف و نهی از منکر سفارش بسیاری شده به گونه‌ای که در روایت داریم که همه واجبات به وسیله امر به معروف احیا می‌شود.

وی با بیان این مطلب که اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد دیگر واجبات هم ترک می‌شود و بسیاری از ارزش‌ها از بین می‌رود، گفت: از امتیازهای اسلام این است که این دو فریضه را همگانی کرده و همه مردم نسبت به اجرای آن موظف هستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه سطح و توانایی انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است، گفت: خداوند برای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، مرحله‌بندی در نظر گرفته است.

ناصری تاکید کرد: هم در فقه و هم در قرآن به این موضوع اهمیت زیادی داده شده ولی متاسفانه کم‌کم این واجب الهی مثل برخی دیگر از واجب‌ها به فراموشی سپرده شده و کسی به خودش این جرات و اجازه را نمی‌دهد که حق خدا را بیان کند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه جنبه عمومی امر به معروف و نهی از منکر تقریبا کنار گذاشته شده، گفت: دو جنبه باید از ما برداشته شود، اول اینکه از اجرای آن خجالت و ترس نداشته باشیم و دوم اینکه پذیرش آن هم در جامعه به عنوان یک فرهنگ خوب تلقی شود.

وی افزود: ستاد امر به معروف باید روی این موضوع برنامه‌ریزی کند و با تبلیغاتی که انجام می‌دهد، نسبت به فرهنگ‌سازی در این دو زمینه اقدامات لازم را انجام دهد و شاهد احیای واجب‌های الهی شویم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: همه مردم در جامعه باید علاوه بر اینکه معروف‌ها و منکرها را بداند، نسبت به تذکر دادن آن به دیگر افراد هم اقدام کنند، در این زمینه صدا و سیما نقش مهمی دارد و باید نسبت به احیای امر به معروف و نهی از منکر اقدام نماید.

ناصری عنوان کرد: باید برای معروف‌ها و منکرها در جامعه حد و حدود تعریف کرد و این حدود را کم‌کم به مردم بیان کرد، الان موضوعی مثل حجاب و پوشش در جامعه ما حد مشخصی ندارد و بسیاری از افراد نمی‌دانند که حد و حدود حجاب چیست.

امام جمعه یزد تاکید کرد: عواملی هم که نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر به مردم تذکر می‌دهند، باید بدانند که به چه گونه عمل کنند تا خدای ناکرده اقدام آنها نتیجه منفی ندهد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32