کد خبر: 3925
15/09/10 - 7:12 ق.ظ

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: گسترش فرهنگ عظیم عفاف و حجاب آرامش و آسودگی خیال را در جامعه اسلامی به همراه دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری رسا، در استان مرکزی، احمد جوانمرد رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان زرندیه عصر چهارشنبه ۱۸شهریور، در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه، بیان داشت: در جامعه اسلامی عفاف و حجاب در هر زمان امنیت را به همراه دارد.

حجاب سبب ایجاد آرامش روانی در جامعه می شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان زرندیه با بیان این که حجاب سبب ایجاد آرامش روانی در جامعه می شود، خاطر نشان کرد: حجاب مفاسد فردی و اجتماعی در جامعه به حداقل می رساند و همچنین لذت های نفسانی را خنثی می کند.

جوانمرد در رابطه با عوامل موثر در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف گفت: تقویت باورهای دینی، الگو سازی برای نوجوانان و جوانان، تبیین نوع پوشش، برگزاری جلسات هم اندیشی و آزاداندیشی در مدارس و دانشگاه ها، تشکیل گروه مشاورین جوان برای مسؤولان، تشویق افراد با حجاب و مفید در مناسبت های مختلف و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از عوامل موثر در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با اشاره به این که بی حجابی و یا بد حجابی در جامعه اسلامی سبب آسیب های فراوانی می شود، بیان داشت: نامناسب بودن پوشش زن باعث بی حیایی و گناه در جامعه است.

خانواده ها باید نسبت به عفاف و حجاب فرزندان خود حساس باشند

جوانمرد با تاکید بر این که خانواده ها باید نسبت به عفاف و حجاب فرزندان خود حساس باشند گفت: عفاف و حجاب به عنوان یک امر تربیتی در خانواده ها محسوب می شود و گسترش این فرهنگ پسندیده باید از نهاد خانواده آغاز شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حجاب را در دین مبین اسلام واجب و یک ضرورت مهم دانست و خاطر نشان کرد: حجاب یکی از شعارهای دین اسلام است که همگان باید در این راه قدم بردارند و تلاش کنند.

گسترش فرهنگ عفاف و حجاب آسودگی خیال را به همراه دارد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه با بیان این که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب تحکیم بنیان خانواده است، گفت: گسترش فرهنگ عظیم عفاف و حجاب آرامش و آسودگی خیال را در جامعه اسلامی به همراه دارد.

شایان ذکر است، دراین نشست برگزاری نشستهای مشورتی با اولیای دانش آموزان و تشریح مسائل فرهنگی، تشکیل کارگروه تخصصی حجاب و عفاف در آموزش و پرورش، برگزاری نماز جماعت در مدارس و دانشگاه ها، استفاده از ظرفیت هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در مدارس و دانشگاه ها مصوب شد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32