کد خبر: 3919
15/09/09 - 10:49 ق.ظ

مدیر حوزه علمیه تهران گفت: انتظار بالاتر از دولت این است که طرح‌ها و برنامه‌هایی که برای تشویق جوانان به امر حجاب وجود دارد را تقویت کند

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حجاب نیوز در ارتباط با اصلاح وضعیت حجاب اظهار داشت: باید گفت که وضعیت حجاب نسبت به قبل از انقلاب اسلامی بهتر است و شرایط قبل از انقلاب اسلامی شرایط برهنگی بود و کاملاً از شرایط آن موقع غرب بدتر بود.

مدیر حوزه علمیه استان تهران افزود: البته اقشار متدین و مذهبی و افرادی که در شهرهای مذهبی زندگی می‌کردند همان موقع هم تقیدات خود را داشتند و باید گفت در حال حاضر هم بین مناطق موجود کشور از نظر حجاب تفاوت وجود دارد.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به مطلوب نبودن شرایط فعلی حجاب در نظام جمهوری اسلامی گفت: شرایط فعلی حجاب زیبنده جمهوری اسلامی و فداکاری شهدای ما نیست و باید اشکالات آن را برطرف کرد و باید گفت که امر حجاب یک امر شناختی- فرهنگی است و باید افراد از روی تشخیصی که با توجه به شناختی که پیدا می‌کنند آن را برای حفظ شخصیت خود انتخاب کنند.

وی افزود: بر اساس آیه حجاب فرقی در بین زنان و مردان از نظر حفظ آن دیده نمی‌شود و هردو باید هم‌چشم‌هایشان را باید بپوشانند و هم باید مراقب پوشش خود باشند.

مدیر حوزه علمیه استان تهران با اشاره به رسیدن همه افراد جامعه به شناخت و ضرورت حجاب از دید اسلام گفت: شناخت این مطلب از نظر اینکه اگر حجاب نباشد چه آفت‌هایی دامن‌گیر جامعه می‌شود سبب بهبود شرایط وضعیت حجاب جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام غفوری خاطرنشان کرد: باید گفت نقش حوزه زیربنایی و اساسی است و انبیاء و اولیاء در طول تاریخ مسئول تبیین آن بودند در زمان غیبت کبری به عهده علما و حوزه علمیه است.

وی بابیان اینکه حوزه علمیه قم باید زبان روز که برای جوانان قابل‌فهم باشد مهم‌ترین نقشی است که حوزه باید ایفا کند گفت: حوزه علمیه قم باید برای شبهه افکنان هم جواب متقن داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه استان قم تصریح کرد: کارهایی که حوزه انجام داده است خوب بوده اما باید بیشتر کار شود و از ابزار روز بیشتر استفاده شود و بیان نکات و مسائلی که برای جوانان جذاب است لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام غفوری با تأکید بر اینکه انتظاری که از دولت وجود دارد این است که حداقل در محدوده کارکنان دولت مجموعه کارکنان خود را توجیح کند و کارکنان خود را موظف به امر رعایت حجاب کند، گفت: انتظار بالاتر از دولت این است که طرح‌ها و برنامه‌هایی که برای تقویت حجاب و تشویق جوانان به امر حجاب وجود دارد را تقویت کند تا با حمایت مالی بتوان از این برنامه‌ها حمایت کرد.

وی با تأکید بر اینکه اگر بتوان پیام خدا و پیام پیامبر اکرم (ص) را منتقل کنیم شرایط حجاب متفاوت خواهد شد، بیان کرد: فضایی که در جامعه ایجاد می‌شود باید فضای تشویق حجاب باشد و اگر قرار باشد که برنامه‌هایی مثل برگزاری کنسرت مختلط برگزار شود باعث می‌شود فضای جامعه به سمت تضعیف حجاب رود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32