کد خبر: 3915
15/09/09 - 10:22 ق.ظ

عرضه محصولات حجاب با قیمت پایین تر موجب استفاده بیشتر مشتاقان در هر سن و قشری از این کالاها، می شود که لازم است در این راستا صنف پوشاک، نظارت بر …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان، نگاهی به تاریخ، اهمیت حفظ حجاب را نشان می دهد که دولتمردان کشورهای استعمارگر، تسلط بر کشوری را منوط به برداشتن چادرها و بی اهمیت جلوه دادن حجاب، می دانستند و این روند همچنان نیز با اتخاذ سیاست های غیر مستقیم در حال انجام است.

پوشش کامل در ادوار مختلف تاریخ، دیده می شود اما با گذشت زمان، پوشش به گونه ای نسبتا عریان و به عنوان مردم جامعه مترقی ارائه شد و این روند همچنان ادامه دارد که در سال های اخیر، لباس ها با پارچه کم، بدن نما و … در نقاط مختلف، مشاهده می شود.
عفاف و حجاب از تاکیدات دین مبین اسلام است که می طلبد توجه جدی به این مهم، صورت گیرد و با ارائه مدل های درست از لباس، الگوی عملی به جامعه معرفی شود اما به راستی هنگامی که ماهواره ها، بر تفکر تسلط پیدا کنند نتیجه آن، تغییر رفتار است و اینجاست که اهمیت برنامه ریزی های درست فرهنگی، اجتماعی و … متبلور می شود.

ترویج فرهنگ عفاف وحجاب همت مسئولان را می طلبد

حجت الاسلام محمد تقی خلیل نژاد، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم شهر، وضعیت عفاف و حجاب را در قائم شهر متناسب و در شان نام این شهرستان ندانست و در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری، گفت: این مقوله، همت مسئولین شهرستان را می طلبد که هزینه اعتبارات فرهنگی در راستای فعالیت های فرهنگی به صورت موثر و مفید باشد.

وی افزود: از اهرم های قضایی در برابر هنجار شکنان و قانون شکنان استفاده شود و همچنین در انجام فعالیت های فرهنگی شهرستان با توجه به نامگذاری سال جاری «همدلی و همزبانی ملت و دولت» لازم است که همدلی نهادهای فرهنگی برقرار باشد و این موارد از جمله اقداماتی است که می تواند در بهبود وضعیت حجاب و عفاف شهرستان قائم شهر، مزین به نام حضرت قائم( عجل لولیک فرجه الشریف)، موثر باشد.

شئونات و ضوابط اسلامی در فروش پوشاک، رعایت شود

حجت الاسلام خلیل نژاد در مورد نظارت بر صنف های پوشاک، ابراز کرد: یکی از شرایط دادن مجوز به بازاریان باید این باشد که در فروش پوشاک، شئونات و ضوابط اسلامی رعایت شود که می طلبد به این مهم با عنایت بیشتری پرداخت و نظارت، لازم و ضروری است.

عفاف حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) به طور دقیق عمل شود

وی تاکید کرد: عفاف حضرت زهرا(سلام الله علیها) و حضرت زینب(سلام الله علیها) را باید در مجلس یزید دید و درس گرفت و به آنها به طور دقیق عمل کرد و برای آحاد مردم جامعه تببین نمود.

استقبال از محصولات فرهنگی متفاوت است

سیده فائزه محمدیار، یکی از فروشندگان محصولات عفاف و حجاب در قائم شهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: استقبال از اینگونه محصولات در شهرهای مختلف مازندران، متفاوت است.
وی افزود: برخی مردم حاضر هستند برای وسایل آرایشی، لباس های مد روز و …هزینه زیادی بپردازند اما به حجاب، اهمیت نمی دهند.

محمدیار اظهار کرد: استقبال از چادرهای دانشجویی و قجری به نسبت دیگر چادرها، بیشتر است و دانشجویان، چادرهای دانشجویی و دختران جوان، چادرهای قجری و بعضی به خاطر زیبایی از این چادرها، خرید بیشتری می کنند.

وی بیان کرد: رعایت حجاب موجب امنیت و مصون ماندن از نگاه های نامحرم، مزاحمت ها و … می شود که بایستی بانوان بیش از گذشته به این مهم، اهمیت دهند.

محمدیار ابراز کرد: ماهواره عامل بسیاری از بدحجابی ها است که می طلبد برای این امر، فکر و راهکارهای اساسی، اتخاذ شود.

محصولات عفاف و حجاب به قیمت کمتری به متقاضیان، عرضه شود

وی گفت: محصولات عفاف و حجاب به قیمت کمتری به متقاضیان، عرضه شود تا سنین و قشرهای مختلف مردم، از این محصولات بیشتر استقبال کنند.

تبلیغات برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب، بسیار کم است

محمدیار اظهار کرد: در خیابان ها به مدها و انواع لباس، خوراک، وسایل منزل و … به صورت تابلوهای تبلیغاتی، پرداخته می شود و تبلیغات برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و درونی شدن این مهم، بسیار کم است.

نظارت بر صنف پوشاک، ضروری است

وی ابراز کرد: نظارت بر صنف پوشاک، ضروری است تا از ورود کالاهای نامتناسب، جلوگیری شود و به پوشش های داخلی که علاوه بر زیبایی، پوشش کاملی نیز دارد، توجه بیشتری کنند.

یکی از مراجعه کنندگان به فروشگاه حجاب که خود را زهرا احمدی معرفی کرد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: متاسفانه بانوان متاهل، بدحجاب تر از برخی دختران هستند که این امر علاوه بر تاثیر گذاری بر جامعه در درون خانواده و بر فرزندان، اثرات شوم بیشتری دارد.

والدین، خود عامل به رعایت عفاف و حجاب باشند

وی اظهار کرد: والدین با نقش مهم در تربیت و پرورش فرزندان، خود عامل به رعایت عفاف و حجاب باشند و به این مهم، تامل بیشتری کنند.

احمدی با اشاره به تقدیم شهدا برای صیانت از کیان و ناموس، بیان کرد: امنیت و آسایش ایران اسلامی مرهون خون شهدا است که باید به وصیت نامه های آنها که بر حفظ حجاب تاکید فراوان داشتند، عمل شود.

توجه به قیمت اجناس در فروشگاه های حجاب

وی ابراز کرد: فروشگاه های محصولات حجاب در حفظ و گسترش این مهم، تاثیر مهمی دارد که می طلبد به قیمت اجناس در این فروشگاه ها، توجه شود تا با قیمت کمتری در اختیار متقاضیان، قرار گیرد.

گزارش: معصومه علیزاده

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32