کد خبر: 3912
15/09/09 - 10:01 ق.ظ

معاون تهذیب حوزه علمیه قزوین گفت: اگر محیط دارای عفاف و حجاب باشد فرد خود به خود به سمت معنویات سوق پیدا می‌کند اما اگر محیط مرکز جلب توجه جنس مخالف باشد ..

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام علی عباسی، معاون تهذیب حوزه علمیه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، با اشاره به پیامدهای اختلاط مرد و زن، اظهار کرد: ایجاد اضطراب و استرس، ضعف اقتصادی و اجتماعی خانواده و همچنین از بین رفتن حریم‌ها که مسبب انحطاط عدالت است از عوامل و پیامدهای این اختلاط‌های حرام است.

عباسی ادامه داد: زمانی که اختلاط حرام شکل می‌گیرد و حیا از بین می‌رود افراد بدون رعایت حقوق یکدیگر در جامعه به کار خود پرداخته بدون رعایت ادب و احترام با هم صحبت می‌کنند.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان قزوین، افزود: هنگام اختلاط مرد و زن نامحرم فرد، مضطرب شده و آسایش روحی خود را از دست می‌دهد چراکه دلش در یک‌جا نبوده و این اضطراب و استرس در زندگی خانوادگی شخص نیز ظهور می‌کند و به این ترتیب علاقه‌اش نسبت به خانواده از بین می‌رود.

وی با اشاره به پیامد دیگر اختلاط نامحرمان، عنوان کرد: درگیری فکری و ناتوانی در عبادت پروردگار سبب می‌شود که فرد از مناجات لذت نبرده و توجهی به دعا و عبادت خود نداشته باشد و به همین سبب درگیری‌های ذهنی و روحی شخص بیشتر شده و تمرکز خود را برای انجام اعمال روزانه از دست می‌دهد.

عباسی بیان کرد: شخصی که آرامش قلبی و روحی نداشته باشد دنبال کار نرفته و همیشه دلخور و سرخورده است به همین سبب خانواده از لحاظ اقتصادی و اجتماعی به شدت ضعیف می‌شود.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان قزوین، با بیان اینکه محیط از عوامل مهم زمینه‌سازی گناه و ثواب است، گفت: اگر محیط دارای عفاف و حجاب باشد فرد خود به خود به سمت معنویات سوق پیدا می‌کند اما اگر محیط مرکز جلب توجه جنس مخالف باشد آثار سویی در شخص به وجود می‌آورد.

فضا سازی در ایجاد فرهنگ اهمیت بسیاری دارد

عباسی با بیان اینکه فضا سازی در ایجاد فرهنگ اهمیت بسیاری دارد، اظهار کرد: فضاهای ملکوتی انسان را به فطرت خود و شوق به لقای پروردگار ترغیب می‌کند اما فضاهای گناه‌آلود آدمی را از یاد خدا غافل کرده و به سمت دنیای پست می‌کشاند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم راه را گم کرده‌اند و در برنامه‌های خنثی دنبال شادی هستند، افزود: کنسرت‌ها نه اثر دنیایی دارند و نه اثر اخروی بلکه برنامه‌ای خنثی است اما متاسفانه مردم فکر می‌کنند می‌توانند با کنسرت رفتن شادی را به زندگی خود بیاورند.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان قزوین، ادامه داد: کنسرت‌ها همچون موادمخدر هستند و نه تنها انسان را شاد نمی‌کنند بلکه شادی و آرامش واقعی را از انسان گرفته و او را در خلاء تنهایی و غم رها می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح برگزاری کنسرت گناه‌آلود، طرحی اسلامی نیست، اضافه کرد: اصل این طرح از غرب گرفته شده و متاسفانه برخی از افراد به خاطر نگه داشتن پست و مقام خود در مقابل این طرح سکوت کرده و جامعه را از صراط مستقیم دور می‌نمایند.

عباسی در خاتمه با بیان اینکه شاخص ما در همه زندگی اهل بیت (ع) هستند، ادامه داد: اگر امام زمان (عج) ظهور کنند، آیا از برگزاری این‌گونه کنسرت‌ها خوشحال و خرسند می‌شوند یا ناراحت؟

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32