کد خبر: 3905
15/09/08 - 10:49 ق.ظ

رئیس پلیس پایتخت از توقیف بیش از ۲۱هزار خودروی متخلف در طرح های شبانه پلیس پایتخت،جریمه۳۱۵هزار دستگاه خودرو و روانه شدن ۱۰۸۷ خودروی لوکس و ویژه به …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایلنا، سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا، در گفتگویی خبری، ضمن اعلام برخورد قانونمدارانه پلیس پایتخت با رانندگانی که در ساعاتی از شب مرتکب تخلفات راهنمایی و رانندگی خصوصا در بزرگراه‌ها می‌شوند، گفت: نیروی انتظامی تهران از آغاز سال ۹۴ تا کنون در پاسخ به مطالبات مردم برابر سنوات گذشته ولی با جدیت بیشتر با ناهنجاری‌های ترافیکی از قبیل سرعت و سبقت غیر مجاز، لایی کشی، دور دور کردن جولان دادن با خودروهای لوکس و ویژه، کشف حجاب راننده و سرنشینان، آلودگی صوتی، مزاحمت نوامیس، ایجاد سد معبر، نقص فنی خودرو و اخلال در نظم ترافیکی، برخورد نموده‌اند که این امر از مهم‌ترین اهداف طرح مذکور به شمار می‌آید.

سردار ساجدی نیا به برخورد جدی و قاطع پلیس با رانندگانی که اقدام به حرکات نمایشی و خطرناک، مسدود نمودن معابر و اخلال در انجام ماموریت خودرو‌های امدادی، اورژانس و آتش نشانی می‌کنند، اشاره کرد و افزود: پلیس به هیچ عنوان اجاره قانون شکنی به اینگونه افراد را نخواهد داد.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با بدپوششی و کشف حجاب در برخی از معابر پایتخت، گفت: از گذشته برخورد با بدپوششی و کشف حجاب و یا هرگونه اقدام هنجارشکنانه توسط سرنشینان خودرو‌ها در دستور کار پلیس بوده و پلیس در مواجهه با چنین مواردی اقدام به توقیف خودرو متخلفان می‌کند و مته‌مان را به دستگاه قضائی ارجاع می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موضع پلیس در بحث برخورد با پدیده دور دور بیشتر ایجابی است تا سلبی به بیش از ۱۰ هزار راننده‌ای که در خلال اجرای طرح با تذکر و ارشاد پلیس مواجه شدند، اشاره کرد.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه متاسفانه برخی از این رانندگان با سرعت بالا در معابر و بزرگراه‌های پایتخت تردد می‌کنند که نه تنها جان خود بلکه جان رانندگان خودروهای دیگر و شهروندان را هم به خطر می‌اندازند، اظهار داشت: اینگونه رانندگان در صورتی که به فرمان پلیس توجه نکنند، بعد از توقیف خودرو به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از ابتدای سالجاری با اجرای طرح‌های شبانه قریب به ۲۱ هزار انواع خودروی سبک و سنگین توقیف و روانه پارکینگ‌های سطح شهر شدند و همچنین ۳۱۵هزار دستگاه خودرو متخلف از سوی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مورد جریمه و اعمال قانون قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه بیان داشت: در طول اجرای این طرح برخورد با دور دور خودرو‌ها تا کنون یک هزار و ۸۷دستگاه انواع خودرو‌های ویژه و لوکس توقیف و روانه پارکینگ‌ها شده‌اند.

سردار ساجدی نیا در ادامه گفت: ماموران پلیس پایتخت در خلال اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه خودرو‌ها، گواهینامه ۸۳ نفر که ۳۰ نمره منفی کسب کرده بودند را نیز ضبط و ابطال کردند.

رییس پلیس پایتخت، در ادامه خاطر نشان کرد: پلیس همچنین از ادامه رانندگی۲۲۹ تن از رانندگانی که به دلیل استعمال مواد مخدر و یا مصرف مشروبات الکلی شرایط عادی برای رانندگی نداشتند، ممانعت بعمل آورد و ضمن توقیف و اعمال قانون و هدایت خودرو‌هایشان به پارکینگ مته‌مان را نیز به مرجع قضایی معرفی کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه در ساعات پایانی شب بعضاً مشاهده می‌شود برخی از جوانان در معابر و خیابان‌های شمالی تهران به بهانه اینکه می‌خواهند تفریح کنند با خودروهای لوکس جولان می‌دهند و به اصطلاح دور دور بازی می‌کنند، یادآور شد: پلیس با تفریح سالم مردم مخالف نیست اما این عمل از مصادیق بارز هنجارشکنی و بی‌نظمی اجتماعی است و پلیس ضمن اینکه با اینگونه جرائم به شدت برخورد می‌کند به جوانان عزیر نیز توصیه می‌کند که تفریحات سالم را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32