مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع):

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

کد خبر: 3899
15/09/08 - 7:15 ق.ظ

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع) بر ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و لزوم توجه به واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، نخستین مرحله دوره تربیت و تعالی فرماندهان و بسیجیان سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز به مدت سه روز در امامزاده اباذر قزوین برگزار شد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع) در این برنامه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از وجوب واجبات است، به نوعی که یکی از نشانه‌های مؤمن اشاعه امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم و دوستان خود است.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی‌مهر در ادامه بیان کرد: امر به‌ معروف یعنی همه‌ مؤمنان در هر نقطه‌ای از عالم که هستند، موظف بوده جامعه را به‌ سمت نیکی، به‌ سمت معروف و همه‌ کارهای نیکو حرکت دهند؛ نهی از منکر یعنی همه را از بدی‌ها، از پستی‌ها و از پلشتی‌ها دور بدارند که هر کدام از این چهار شاخص به‌نحوی هندسه‌ نظام اسلامی است.

وی آمران به معروف و ناهیان از منکر را مصداق «کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم» که دیگران باید از آنها الگو بگیرند دانست و افزود: مسئله امر به معرف و نهی از منکر مثل نماز یاد گرفتنی است که باید از بزرگان دین الگو گرفت و دایره معروف و منکرها را بشناسید و علم آن را به دست بیاورید تا بتوانید در دیگران تأثیرگذار باشید.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه البرز در پایان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین واجبات دین مقدس اسلام امر به معروف و نهی از منکر است که باید برای امر به معروف و نهی از منکر از خودمان و از زن و فرزند شروع کنیم، نماز بخوانیم و روزه بگیریم، حجاب و عفافت را رعایت کنیم، چراکه هر کس خود را اصلاح کرد می‌تواند در جامعه تأثیرگذار باشد و به یکی از زمینه‌سازان ظهور مصلح حقیقی جهان لقب بگیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32