کد خبر: 3884
15/09/07 - 8:30 ق.ظ

امام جمعه ماکو گفت:رعایت حجاب امری برابر و ضروری برای مردان و زنان بوده و باید به این اصل مهم توجه بیشتری شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام ایوب رنجبری در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی با اعلام مطلب فوق افزود:بحث عفاف و حجاب سنت دیرینه الهی بوده و صرفا محدود به زنان نمی باشد.

وی بیان کرد:رعایت عفاف و حجاب مطابق با فطرت و وجدان الهی است و انسان به طور ذاتی سعی در حفظ این امر داشته و در طول تاریخ با رعایت پوشش های مختلف در حفظ حجاب کوشیده است.

حجت الاسلام رنجبری اظهار کرد:رعایت عفاف ظاهری و باطنی امری ضروری است و حجاب محدود به پوشش ظاهری نبوده و انسان باید تمامی اعضای بدن خودرا با نور حجاب مزین کند.

وی بیان کرد: تمامی افراد جامعه در مقابل این امر خطیر مسئول هستند؛ همه افراد باید تمامی تلاش خود را در این زمینه انجام داده تا از خطرات مخرب بوجود آمده جلوگیری شده تا از این طریق افراد کمتری در جامعه آسیب دیده و فساد اجتماعی کاهش پیدا کند.

حجت الاسلام رنجبری با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ها در ترویج عفاف و حجاب در جامعه افزود:رسانه مانند شمشیری دولبه عمل کرده و می‌تواند فرهنگ برهنگی را در جامعه گسترش دهد و تاثیر قابل توجهی بر باورها و تفکرات مردم بگذارد.

وی اضافه کرد: رسانه های غربی با انتشار انواع فیلم،کارتون،انیمیشن و با استفاده از فضاهای مجازی فرهنگ برهنگی را به طور غیرمستقیم در جوامع اسلامی گسترش داده و تفکرات مردم را به سوی این فرهنگ نادرست و ویرانگر هدایت می کنند.

حجت الاسلام رنجبری بیان کرد: آگاه سازی صحیح و موثر در جامعه باعث پیدایش تفکراتی محکم و الهی در جامعه شده و احتمال گمراهی انسان به حداکثر می رساند، ولی بی توجهی به این امر باعث پیدایش تفکراتی نادرست در ذهن انسان گشته و باعث فساد در جامعه می شود.

امام جمعه ماکو در پایان با تاکید بر تاثیر عفاف و حجاب در خانواده افزود:این مسئله امری سیاسی نبوده و مردم باید آن را به عنوان امری دینی و تاثیرگذار تلقی کرده و با رعایت این امر مهم آرامش را در خانواده بوجود آورده وباعث پایداری و دوام خانواده در جامعه شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32