کد خبر: 3843
15/09/04 - 3:57 ب.ظ

امام جمعه پردیس گفت: دین و پوشش از هم جدا نیست و امروز صنعت پوشاک باید به سمت توجه به پیشینه غنی اسلامی برود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حجت‌الاسلام‌ حسین توسلی پیش از ظهر امروز در جمع دست‌اندرکاران اتحادیه پوشاک شهرستان پردیس اظهار داشت: پوشش اندام هم‌زمان با حیات انسان به وجود آمده و دین نیز با حجاب درهم‌ آمیخته است.

وی افزود: کسبه و فروشندگان باید کلاس‌های حقوقی، فقهی، حلال و حرام، رعایت اخلاق و شئون و در بحث روانشناسی کسب و کاسبی و جذب مشتری شرکت کنند و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس به این‌سو می‌رود.

توسلی ادامه داد: اگر کسبه این دوره‌ها را بگذرانند، هم از نظر مالی و هم معنوی به نفعشان خواهد بود و امیدوارم این طرح را در برنامه‌های کاری خود قرار دهند.

امام جمعه پردیس افزود: صنعت پوشاک بسیار مهم است؛ در قرآن آمده از برگ درختان تا پوست حیوانات و بعد از آن صنایع نساجی و پوشاک، پوشش وجود داشته است.

وی ادامه داد: ادیان و مذاهب وقتی شکل گرفت، در همه ادیان مسئله پوشش به عنوان زیرساخت و ریشه محکم از مسائل اعتقادی و فرهنگی مطرح شد؛ به همین دلیل در آیین‌های مختلف و اسلام، دین و پوشش و حجاب درهم‌آمیخته است و جدا نیست.

توسلی لباس و پوشش را جزء مسائل اعتقادی بشر دانست و اظهار داشت: امروز اگر تفکرها و مکاتب را از هم جدا کنیم، یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایشان پوشش بوده است؛ بر سر داشتن یک روسری در فرانسه باعث می‌شود، قانونی در مجلس و هیئت دولتشان به تصویب برسد که این روسری را در مدارس ممنوع کند.

وی افزود: این نشان از ترس آنها از یک تکه پارچه بر سر بانوان آن کشور است، چراکه این روسری نماد اسلام است و آنها از این نماد واهمه دارند.

امام جمعه پردیس ادامه داد: متأسفانه ما فقط پوشش را برای خانم‌ها می‌بینیم اما متأسفانه امروز در پوشش مردها نیز ضعف داریم، بدترین عیب برای یک مرد نحوه پوشش و لباس است و پوشش با اعتقاد و فرهنگ ما ارتباط دارد.

وی افزود: امروز به لحاظ جامعه‌شناسی، جامعه ما در یک تضاد عجیب قرار گرفته و امروز جوانان ما بر سر دوراهی وابستگی به فرهنگ غنی ما و هجرت از فرهنگمان قرار گرفته‌اند و داریم از فرهنگ دینی و میراث گذشتگان خارج می‌شویم.

توسلی ادامه داد: کسبه شهرستان پردیس شاید بگویند ما منطقه کوچکی هستیم اما اگر ما همین گام نخست را برداریم، سنتی برای کل کشور خواهد شد.

امام جمعه پردیس گفت: بعضی اوقات یک گام ارزشمند، الگویی برای تمام کشور خواهد بود، تولیدکنندگان و فروشندگان لباس‌هایی را باید تولید کنند یا به فروش برسانند که خود و خانواده‌شان حاضر به پوشیدنش باشند، چراکه اگر ما برای اعتقاداتمان ارزش قائل شویم، خداوند متعال نیز خشنود خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32