کد خبر: 3837
15/09/04 - 3:43 ب.ظ

خطیب نماز جمعه تشیع بندرلنگه چادر را حجاب برتر دانست و اظهار نظر در خصوص حجاب را وظیفه عالمان و متخصصان دینی خواند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، مهدی حیدرزاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: موضوع حجاب و حد شرعی آن در حیطه متخصصان دینی است و به ظاهر روشنفکران حق اظهارنظر در خصوص حد شرعی حجاب و فلسفه الهی آن را ندارند.

وی اضافه کرد: برخی فکر می‌کنند حجاب به معنای پوشش است، ولی در واقع پوشش معنای کامل حجاب نیست، زیرا در فرهنگ لغت به معنای پرده آمده یعنی تمام اندام شخص پوشیده باشد که در نتیجه می‌توان آن را به چادر تشبیه کرد که تمام بدن را می‌پوشاند.

خطیب نماز جمعه بندرلنگه با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص سفارش خداوند به حجاب گفت: خداوند در قرآن به پیامبر (ص) توصیه می‌فرماید که به همسرانت، دخترانت و همسران مؤمنان بگو پرده‌ای بر خود بیاندازند تا از دیدها پنهان شوند که این معنای کامل چادر است.

حیدرزاده در ادامه اظهار کرد: حجاب مورد رضای خداوند حجابی است که تمام بدن را بپوشاند و باعث خودنمایی نشود، لذا آنچه امروز در بازار به عنوان مانتوهای بدن‌نما عرضه می‌شود و برجستگی‌های بدن را به نمایش می‌گذارد حجاب مورد پذیرش قرآن، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) نیست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پیروان اسلام و اهل بیت (ع) باید به این نکته توجه داشته باشند اما متأسفانه برخی با ژست به ظاهر روشنفکری تفسیری غیر از آنچه مدنظر اسلام است از قرآن نشان می‌دهند که می‌تواند انحراف قلمداد شود و به همه آنها توصیه می‌کنم برای اطلاع از حد شرعی و فلسفه حجاب به متخصصان دینی مراجعه کنند.

مدیر حوزه علمیه آل‌ بیت (ع) بندرلنگه تصریح کرد: نیروهای انتظامی به تکلیف خود عمل کنند و ضمن تذکر به رعایت قانون مورد پذیرش کشور که برگرفته از قانون شریعت است، قوانین الهی نیز تذکر بدهند.

خطیب نماز جمعه بندرلنگه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان خبرگان تأکید کرد: سخنان رهبری منشور رفتاری مسئولان و کارگزاران نظام باشد و دغدغه‌های ایشان را باید جدی گرفت، زیرا تاریخ نشان داده همه رهنمودهای مقام معظم رهبری بر گرفته از بصیرتی جامع و خدشه‌ناپذیر صورت گرفته است و تخطی از آن ممکن است خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32