کد خبر: 3817
15/09/03 - 8:50 ق.ظ

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران از اعلام فراخوان هفتمین جشنواره «آواها و نغمه های آسمانی» در بین کانون های مساجد…

به گزارش پایگاه خبری حجاب محمدفوقی،مسئول ستاد هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران امروز(۱۲شهریور) با اشاره به اعلام فراخوان هفتمین جشنواره آواها و نغمه های آسمانی در بین کانون های مساجد این استان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: این جشنواره به همت دبیرخانه کانون های مساجد استان همدان به منظور شناسایی استعدادهای هنری و ایجاد انگیزه مضاعف در میان نوجوانان و جوانان برای ورود جدی به عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری برگزار می شود.

وی، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به رشته سرود، حضور پر نشاط‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های گروهی مانند رشته هنری سرود، ایجاد رقابت سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر سرود فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در هنرهای گروهی و آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با استعدادها و ظرفیت‌های هنری موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

فوقی با بیان اینکه گروه های سرود کانون های مساجد می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور ثبت نام و فرم مورد نظر را تکمیل نمایند، یادآورشد: ۱۹ شهریور ماه جاری آخرین مهلت ثبت نام اولیه در این جشنواره است.

وی اظهار داشت: کلیه گروه ها می توانند آثار خود را از بین موضوعات مرتبط با حضرات ائمه معصومین(علیهم السلام)، مسجد، نماز، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب ارسال نمایند.

فوقی با بیان اینکه مرحله آموزش مربیان و تولید اثر گروهای سرود در ۲بخش مقدماتی و نهایی برگزار می شود، گفت: در بخش مقدماتی، پس از مشخص شدن اسامی مربیان راه یافته به این بخش، دوره آموزشی توسط اساتید مجرب استانی و کشوری و به صورت فشرده برگزار خواهد شد.

وی درخصوص بخش نهایی این جشنواره بیان داشت: پس از برگزاری دوره آموزشی، آثار گروه های سرود را در قالب موضوعات جشنواره و کاملاً مطابق با هفتمین آیین نامه تا تاریخ ۱۶آذر ماه به دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان ارسال می شود.

فوقی با اشاره به زمان برگزاری مرحله کشوری این جشنواره از۸-۱۰دی ماه ۹۴، خاطرنشان کرد: در طول مدت زمان تمرین و آمادگی گروه های سرود، تمامی گروه های مشغول به فعالیت، با یک استاد به عنوان استاد راهنما در ارتباط خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، ششمین جشنواره سرود و تواشیح جوانان مساجد کشور با عنوان ” آواها و نغمه‌های آسمانی” در دو رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال و ۱۴ سال به بالا در رشته سرود و ۱۶ تا ۳۰ سال در رشته تواشیح ۲۷ – ۲۸ آبان ۸۹ به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مازندران برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32