مدیر پژوهش ستاد امر به معروف کردستان در جمع خبرنگاران مطرح کرد

آسیب‌شناسی منکرات در فضای دانشگاهی و ادارات کردستان

کد خبر: 3728
15/08/27 - 11:14 ق.ظ

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از آسیب‌شناسی منکرات در فضای دانشگاه‌ها، ادارات و مدارس استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در مصاحبه با اصحاب رسانه استان در سنندج اظهار کرد: آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای علمی و عملی اولویت مدیریت پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان است.

وی افزود: آسیب‌شناسی دقیق منکرات در ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس از اقدامات بسیار خوبی بود که در سال گذشته انجام و در حال حاضر نیز دنبال ارائه راهکارهای علمی و قابل اجرا برای مقابله با این منکرات هستیم.

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها و ادارات کل استان از جمله پژوهش‌هایی بود که در سال گذشته انجام شد، خاطرنشان کرد: امسال نیز با توجه به تاکید مسئولان ارشد استان، راهکارها، بررسی علل و عوامل استقبال کم کارکنان ادارات از شرکت در نماز جماعت و روند رو به رشد بدحجابی در محیط دانشگاه‌ها را در قالب تحقیقات میدانی در دستور کار قرار داده‌ایم.

حسینی گفت: احصای آسیب‌های موجود در ادارات توسط خود مدیران و ارائه راهکارهای مقابله با آن از سوی حوزه پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سال‌جاری از اولویت‌های ما خواهد بود.

وی به افزایش آسیب‌های اجتماعی و منکرات به واسطه گسترش فضاهای مجازی و استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای در جامعه به ویژه در بین طیف نوجوان اشاره کرد و گفت: میزان تاثیرگذاری عوامل بیرونی بر انجام منکرات از سوی دانش‌آموزان و ارائه راهکارهای مناسب برای مقابله با آن از دیگر اولویت‌های حوزه پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان است.

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان راهکارهای تحقق تقویت وحدت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین معروفات مد نظر رهبری را از دیگر برنامه‌های حوزه پژوهش ستاد عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط استان و اهمیت وحدت در آن این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته حسینی، اقتصاد مقاومتی نیز به عنوان یکی دیگر از معروفات بزرگ از دیگر مباحثی است که با توجه به میزان محرومیت استان اجرایی شدن آن امری ضروری بوده و احصای موانع و همچنین راهکارهای تحقق آن به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های پژوهشی در سال‌جاری دنبال خواهیم کرد.

وی بررسی علمی مسایل و مشکلات در حوزه منکرات را از مهم‌ترین اولویت‌های واحد پژوهش عنوان کرد و گفت: ارائه راهکارهای علمی برای رفع این مسائل نیز گام دوم است که موفقیت در آن بستگی به انجام پژوهش‌های صحیح و علمی است.

حمایت ستاد امر به معروف از پایان‌نامه‌های دانشجویی

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه از حمایت ستاد از پایان نامه‌های دانشجویی مرتبط با برنامه‌های ستاد در مقاطع مختلف خبر داد و افزود: حمایت از پایان‌نامه‌ها بر اساس میزان کیفیت و امکان عملیاتی کردن آن بستگی دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: سلامت محیط خانوادگی، اقتصاد مقاومتی، اعتلای حجاب و عفاف، فرهنگ اسلامی، حفظ آبروی مردم و عدالت اسلامی و موضوعاتی از این دست در حمایت از پایان‌نامه‌ها در اولویت خواهد بود.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص از طریق سایت ستاد و رسانه‌ها انجام شده است، گفت: مجوز تبدیل پایان نامه متناسب با اهداف ستاد به کتاب و چاپ و منتشر ان از دیگر حمایت‌های ما از پایان‌نامه‌های دانشجویی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32