کد خبر: 3703
15/08/25 - 6:54 ق.ظ

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: نگاه ابزاری به زن بزرگترین بی‌حرمتی به اوست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام جمیاری در گفت‎وگو باایسنا، افزود: امروز جوامع غربی با نگاه ابزاری به زن بزرگ‌ترین بی‌حرمتی را به عظمت و وجود زنان روا می‌دارند به‌طوری‌که تلاش می‌کنند با انواع لباس و فرهنگ مبتذل این بی‌عفتی‌ها را در بین جامعه رواج دهند.

وی با اشاره به اینکه «امروز دشمن تمام تلاش خود را برای سست کردن بنیان خانواده مسلمانان به‌کار گرفته است» اظهار کرد: گسترش سبک زندگی اسلامی در جامعه و همچنین، آگاه‌سازی مردم به‌ویژه بانوان نسبت به رعایت حجاب و عفاف می‌تواند راهکاری مناسب برای مبارزه با پدیده بی‌حجابی و بدحجابی باشد.

امام جمعه رومشکان تصریح کرد: دشمنان جهان اسلام امروز با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون از جمله ماهواره‌ها و فضای مجازی به‌دنبال اشاعه سبک زندگی غربی و اشاعه بدحجابی و بی‌عفتی در جوامع اسلامی هستند.

جمیاری اضافه کرد: متولیان دینی و فرهنگی برای مبارزه با این توطئه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌های مناسب و به‌موقع را اتخاذ کنند.

وی با اشاره به اینکه «در دین مبین اسلام نسبت به حفظ جایگاه حقیقی زن به‌صورت حجاب و عفاف اشاره شده است» خاطرنشان کرد: با اندکی تامل در آیات و روایات می‌توان دریافت که حجاب و عفاف برای احترام و حرمت زنان و دختران واجب شده است.

این کارشناس مسائل مذهبی تاکید کرد: هرچه معرفت و شناخت انسان‌ها به‌ویژه بانوان نسبت به تعالیم دینی بالاتر رود به عظمت حجاب و عفاف بیشتر پی می‌برند.

جمیاری با اشاره به اینکه «دور کردن مسلمانان از هویت و اصالت دینی فرهنگی خود از مهمترین اهداف دشمنان جهان اسلام و استکبار جهانی است» گفت: غرب تلاش می‌کند کانون گرم خانواده‌های مسلمان را مورد هدف قرار داده و این بنیان اجتماعی را سست کند و حس بی‌اعتمادی و بدحجابی را در بین خانواده‌ها رواج دهد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32