کد خبر: 3693
15/08/24 - 12:06 ب.ظ

رییس حوزه‌علمیه علوی شهر هیدج گفت: انسان بی دیانت از انجام هیچ نوع منکرو فعل حرامی ابایی ندارد و کسانی که با فرهنگ دینی بیگانه‌اند دارای رذایل اخلاقی هستند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام احمد صالحی، رییس حوزه‌علمیه علوی شهر هیدج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان با بیان اینکه بی‌حجابی نوعی زشتی اخلاقی محسوب می‌شود، عنوان کرد: زشتی‌های اخلاقی انسان را از گرایش به انجام کارهای نیک باز می‌دارد.
وی تبلیغات سو دشمنان در زمینه بی‌حجابی را در گسترش فساد و فحشا در جامعه موثر دانست و اظهار کرد: دشمنان اسلام با معرفی الگوهای غلط به جوانان و با رواج انواع مدل‌های زشت و زننده به ویژه از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای نسبت به تبلیغ عملی بی‌حجابی در جامعه اقدام می‌کنند که این امر هوشیاری مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی را می‌طلبد.
این کارشناس مسائل مذهبی با تاکید بر ضرورت اصلاح طرز پوشش‌ها در دانشگاه‌ها و موسسات عالی ،عنوان کرد: باید در این قبیل مکان‌ها که اغلب با قشر جوان سرو کار دارند اهتمام لازم در زمینه گسترش پوشش اسلامی با ارائه الگوهای درست و مناسب از این نوع پوشش وجود داشته باشد.
وی رسانه ملی را در ترویج فرهنگ حجاب اسلام در جامعه موثر دانست و تاکید کرد :رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما باید در انتخاب بازیگران و مجریان و همچنین نحوه پوشش آنها دقت بیشتری داشته باشند.
حجت‌الاسلام صالحی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن‌کریم به زنان و مردان مومن سفارش کرده است که از نگاه کردن به نامحرم اجتناب کنند،تصریح کرد :نگاه به نامحرم مانند تیر زهرآلودی است که از ناحیه شیطان پرتاب می‌شود و همین نگاه‌ها سرمنشا بسیاری از گناهان است.
وی با تاکید بر اینکه زنان به لحاظ زیبایی‌های خدادادی باید بیشتر از مردان در حفظ حجاب خود کوشا باشند ،تصریح کرد :وقتی زنی با حجاب و آرایش زننده در ملا عام ظاهر می‌شود بسیاری از نگاه‌ها را به سوی خود جلب می‌کند وموجب به گناه افتادن و کج‌روی برخی از جوانانی که خود ساخته نیستند می‌شود.
این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه امروزه تبلیغات بیگانگان در جیب و کیف جوان‌های ما جا گرفته و در همه جا همراه آنهاست، عنوان کرد: گسترش روز افزون وسایل ارتباطی نوین به ویژه تلفن‌های همراه هوشمند وفضاهای مجازی و استقبال جوانان از این فناوری‌ها دشمنان را به فکر بهره‌مندی از این فضاها برای تضعیف افکار و عقاید جوانان جوامع اسلامی انداخته است.
رییس حوزه‌علمیه علوی شهر هیدج در پایان بی تقوایی و بی دیانتی را سر منشا بی‌حجابی دانست و خاطر نشان کرد: انسان بی دیانت از انجام هیچ نوع منکرو فعل حرامی ابایی ندارد و کسانی که با فرهنگ دینی بیگانه‌اند دارای رذایل اخلاقی فراوانی هستند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32