کد خبر: 3691
15/08/24 - 11:36 ق.ظ

ویژه هفته دولت_همزمان با بزرگداشت هفته دولت، گزارش عملکرد یکساله دفتر امور هنرهای تجسمی در بخش عفاف و حجاب اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری حجاب خبرگزاری شبستان و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با بزرگداشت هفته دولت گزارش عملکرد یکسال گذشته دفتر امور هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد. این گزارش در راستای ترویج عفاف و حجاب در سال ۱۳۹۳ از سوی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت ارشاد تدوین شده است. دفتر امور هنرهای تجسمی با توجه به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه خود در راستای سیاستگذاری ، حمایت و نظارت در عرصه هنرهای تجسمی را ساماندهی و اجرا می کند.

بنابراین گزارش، این دفتر با هدف صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف، نظارت مستمر بر بخش نمایش آثار هنرهای تجسمی در جشنواره ها، دو سالانه و نگارخانه ها و… را دنبال کرده و در دستور کار خود قرار داده است.

این گزارش می افزاید، از جمله موضوعات و اقدامات دفتر هنرهای تجسمی در جوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب درسال ۱۳۹۳ می توان به هماهنگی شورای علائم و نشانه های دفتر هنرهای تجسمی با ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری در جهت توسعه و ترویج الگوهای اسلامی و ایرانی و رعایت عفاف و حجاب در البسه و لوازم التحریر اشاره کرد.

توجه به موضوعات و مضامین مرتبط با عفاف و حجاب، دین و معنویات و… در رویدادهای تجسمی، دوسالانه ها، جشنواره ها و نمایشگاه ها از جمله سومین دوسالانه خوشنویسی ایران در شهریور ۳۱ در شهر قزوین، توجه به موضوعات قرآنی و ارزشی در نمایشگاه قرآن در بخش تجسمی در رشته های نقاشی و خوشنویسی در تیر ماه از دیگر اقدامات این دفتر در سال گذشته است.

بر اساس این گزارش توجه به موضوعات غزه، انسان و پایداری به عنوان مصادیق ارزشی و دینیدر جشنواره بین المللی جوانان در شهریور ماه سال گذشته در اردبیل ، به کارگیری ناظران و بازرسان نگارخانه ها مبنی بر رعایت شئونات اسلامی در محیط نگارخانه ها از حیث رفتاری و آثار به نمایش درآمده و ممانعت از به نمایش درآمدن آثار مغایر با فرهنگ عفاف و حجاب از دیگر فعالیت های دفتر تجسمی معاونت امور هنری در این حوزه است.

این گزارش به حمایت از آثار فاخر در زمینه حجاب و عفاف در شورای خرید آثار تجسمی، بررسی و دقت نظر در نصب مجسمه و یادمان های شهری جهت رعایت اصول ارزشی و فرهنگ عفاف و حجاب، نظارت بر آثار به نمایش درآمده در نگارخانه ها مبنی بر عدم مغایرت با فرهنگ اسلامی و ترویج عفاف، استعلام سوء پیشینه و دارا بودن شئونات اسلامی در خصوص متقاضیان تأسیس و تمدید مجوز نگارخانه به خصوص در مورد بانوان از سوی دفتر هنرهای تجسمی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف اشاره دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32