کد خبر: 3540
15/08/17 - 7:58 ق.ظ

حجت الاسلام محسن زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه گفت :امنیت و آرامش خاطر از آثار حجاب اسلامی است انسان در پناه محافظ ، احساس آرامش بیشتری دارد پوشش اسلامی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از“هزار نیوز “،حجت الاسلام محسن زاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در مراسم جشن میلاد کریمه اهل بیت (ع) و روز دختر در بردسیر به نقش عفاف و جمال در امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت:فتح مکه و بیعت زنان با پیامبر گرامی اسلام یکی از نمونه های تاریخی رعایت عفاف در مسائل مختلف است که منجر به حفظ امنیت اجتماعی و رعایت شئونات اخلاقی است که آیه ۱۳ سوره ممتحنه نیز درهمین زمان نازل شد.

وی در بخشی از سخنان خود به ذکر فضایل حضرت معصومه (س) پرداخت و گفت:سه خصلت بسیار بزرگ در مورد کریمه اهل بیت وجود دارد که این بانوی بزرگ را منشا خیر وبرکت قرار داده است.اول اینکه حضرت جزء ۱۴ معصوم نمی باشند اما بنا به شهادت امام معصوم (ع) ،صاحب مقام عصمت هستند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه ادامه داد : دو دختر بود که پدرشان فدای آنها شدند و جمله فداها ابوها را درموردشان بیان کردند یکی حضرت زهرا (س) و دیگری حضرت فاطمه معصومه (س) بود وسوم اینکه حضرت معصومه صاحب علم لدنی بود وبه سوالات شیعیان پاسخ می دادند که جواب سوالات را حضرت امام موسی کاظم (ع) تایید و تحسین می نمودند.

محسن زاده ضمن اشاره به نقش عفاف و جمال در امنیت اجتماعی بیان داشت : آیه ۱۳ سوره ممتحنه دستور حجاب و عفاف در رفتار را به زنان آموخته و ایشان را امر به رعایت عفاف در همه مسائل نموده است.

وی افزود:تدبیری که خداوند به کار برده تا زنان از جمال خود در جهت آرامش بخشی و اعتدال جامعه انسانی بهره گیرند، قرار دادن عنصر حجب و حیا در روح زن است حیا و عفاف هم برای زنان لازم است و هم برای مردان تا گام از حریم اخلاق بیرون ننهند ، اما به دلیل جاذبه‌های خاص و توانمندی‌هایی که خداوند در زن قرار داده عنصر حیا و عفاف ضرورت بیشتری یافته است .

حجت الاسلام محسن زاده ادامه داد:امنیت و آرامش خاطر از آثار حجاب اسلامی است انسان در پناه محافظ ، احساس آرامش بیشتری دارد پوشش اسلامی نیز نگهبان زن است، هر چه این پوشش کامل‌تر شود، درصد امنیت زنان بالا می رود؛ چرا که پوشش زنان در کاهش مفاسد اجتماعی نقش موثری دارد.

محسن زاده در پایان ضمن تبریک ولادت کریمه اهل بیت (ع) از همه دختران جوان خواست که عزت نفس و کرامت اخلاقی و انسانی خود را با الگو از زندگی سراسر نور و معرفت حضرت معصومه (س) حفظ نمایند .

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32