کد خبر: 3535
15/08/17 - 7:42 ق.ظ

مدیحا حاج آیلیج گفت: دختران باید شجاعت نه گفتن به الگوهای غیر اسلامی را داشته باشند و زنان بزرگوار اسلام مانند حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) را الگو قرار..

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، مدیحا حاج آیلیج، بانوی مسلمان شده از کشور بوسنی شامگاه گذشته ۲۵ مرداد ماه، در همایش دختران آسمانی که همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) در مصلی امام خمینی(ره) شهرستان خمین برگزار شد گفت: دختران مسلمان باید به حیاء و عفت مسلح باشند تا خانواده و جامعه خود را بسازند.

الگو بودن، مسئولیت بانوان ایرانی را سنگین می‌کند

وی با بیان اینکه بانوان ایرانی الگوی زنان جهان هستند افزود: زنان و دختران مسلمان ایرانی باید جایگاه خود را بشناسند و الگوی مناسبی برای دیگر زنان باشند زیرا الگو بودن مسئولیت سنگینی بر دوش انسان می‌گذارد و باید توجه داشت پوشش فقط برای زنان نیست و مردان نیز باید حجاب داشته باشند و حجاب فقط به نوع پوشش گفته نمی‌شود بلکه باید در ظاهر، گفتار و رفتار هم نمایان شود.

ثبات قدم در اهداف؛ مهمترین ویژگی دختران مسلمان

وی مهمترین خصیصه دختر مسلمان را داشتن ثبات قدم در رسیدن به هدف عنوان کرد و افزود: دختران باید شجاعت نه گفتن به الگوهای غیر اسلامی را داشته باشند و زنان بزرگوار اسلام مانند حضرت فاطمه(س) وحضرت معصومه(س) را الگو قرار دهند.

مدیحا حاج آیلیج ادامه داد: در حوزه علمیه شهر قم ۸۰ ملیت مختلف مشغول به تحصیل هستند و این موضوع نشان می‌دهد علاقمندان به دین اسلام در سراسر دنیا وجود دارند و برای تحصیل اسلام مشقت سفر را به جان می‌خرند.

جنایات علیه شیعه ناشی از جهل است

وی با اشاره به تبلیغات سوء درباره شیعیان تصریح کرد: امروز در دنیا افراد بسیاری را به علت شیعه بودن می‌کشند و این جنایات به خاطر این است که آنها مکتب شیعه را نشناخته‌اند و نسبت به آن جاهل‌اند.

این بانوی مسلمان شده اظهار کرد: وسوسه دنیا و تهاجم فرهنگی با قدرت واستفاده از همه ابزارها سعی دارد جوانان و به خصوص دختران را از مسیر درست منحرف کند اما دختران با عزت و مسئولیت‌پذیری در قبال خانواده و جامعه می‌توانند با این تهاجم مقابله کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ در ادامه این جشن حجت‌الاسلام حسن کریمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خمین گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه واجب است که تمام واجبات دیگر وابسته به این دو می‌باشد و اگر مردم این فریضه الهی را به عنوان واجبات دین اجرا کنند سایر فرائض نیز حیا می‌شوند.

حجت‌الاسلام کریمی در پایان گفت: تأثیرگذارترین افراد در احیای امر به معروف و نهی از منکر دختران و زنان هستند به ویژه مادران که می‌توانند با انجام درست وظیفه تربیتی خود جامعه را اصلاح کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32