کد خبر: 3464
15/08/15 - 6:39 ق.ظ

رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه گفت: عفاف و حجاب پیش از آن‌که امری دینی باشد، یک مسئله عقلایی و بشری محسوب می‌شود که به هیچ‌وجه نباید سیاسی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست در گف‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب نیوز، با اشاره به اینکه در آسیب‌شناسی عواملی که حجاب را زیر سؤال می‌برند ضعف داریم، اظهار داشت: عواملی گوناگونی امروزه باعث از بین رفتن فرهنگ حجاب و عفاف شده است که اختلاط زن و مرد، افزایش سن ازدواج و باور زدایی نسبت به نهادهای دینی ازجمله آن‌هاست.

عضو جامعه مدرسین با انتقاد از امواج حضور زنان در ماهواره، اینترنت و رسانه‌ها، افزود: چنین عواملی همواره موجب کم‌رنگ شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شده است.

رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه با انتقاد از سیاسی شدن مسئله عفاف و حجاب، تصریح کرد: عفت پیش از آن‌که امری دینی باشد، یک مسئله عقلایی و بشری محسوب می‌شود که شریعت مقدس اسلام هم بر رعایت آن تأکید ویژه دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید در مسئله حجاب حرکت‌های عمیق انجام شود، خاطرنشان کرد: تا زمانی که عوامل آسیب‌رسان به فرهنگ عفاف و حجاب وجود داشته باشد، برخورد حاکمیت نیز سطحی خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدوست با انتقاد از فراز و نشیب و مقطعی بودن سیاست‌های اتخاذی در حوزه حجاب، تأکید کرد: گاهی قانونی در خصوص این مسئله تصویب می‌شود، اما زمان دیگری کارایی خود را از دست می‌دهد و آن را‌‌ رها می‌کنیم.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به دینی‌تر بودن بحث حجاب به نسبت عفاف، افزود: با توجه به تعیین شدن حدود حجاب برای زن و مرد در شرع مقدس این مسئله تا حدودی دین و عبادی شده است اما به‌طور کامل عبادی نیست.

رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه با تأکید بر اینکه عفت در پوشش، بیان، رفتار و اندیشه از مهم‌ترین مصادیق روایات و آیات است، خاطرنشان کرد: هیچ جامعه‌ای به سامان نمی‌رسد و خانواده‌ها استحکام خود را پیدا نمی‌کنند، مگر این‌که به اصل عفاف و حجاب اعتقاد داشته باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32