کد خبر: 3457
15/08/15 - 5:14 ق.ظ

رئیس مسئول ستاد اقامه نماز قم گفت: راهکار توسعه فرهنگ “حجاب” ، اجرای برنامه‌های فرهنگی و جلوگیری از مدگرایی در سطح جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل در حاشیه سفر به شهرستان شهرضا گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرضا با اشاره به موضوع حجاب و عفاف در سطح جامعه اظهار داشت: همانطور که در دین مبین اسلام بر رعایت عفاف و حجاب تأکید شده، در آموزه های ادیان دیگر نیز به این امر مهم اشاره شده است.

وی با بیان اینکه برخورد امنیتی با بی‌حجابی یکی از بدترین انواع مقابله با این پدیده اجتماعی است، گفت: برخورد پلیسی و سرکوب کننده با مسئله بی‌حجابی با منطق قرآن و دین منافات دارد، زیرا قرآن کریم در مورد طرح مسائل خلاف شرع ابتدا به تبیین و سپس تحریم مسائل اقدام می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز قم افزود: زنانی که حجاب را رعایت می‌کنند از سلامت روانی و عزت نفس بیشتری برخوردارند و نیازی به جلب دیگران ندارند، افراد بی‌حجاب با بی‌حجابی سعی در جلب نظر دیگران دارند.

وی با اشاره به سیره اهل بیت(ع) به‌ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س)، بیان کرد: مردان و زنان جامعه ما باید اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را الگوی خود قرار دهند تا به سعادت دنیوی و اخروی برسند.

حجت‌الاسلام کفیل با بیان اینکه عفاف و حجاب مسئله‌ای هویتی با نگاه اسلامی ایرانی است، گفت: هزینه در عفاف و حجاب، سرمایه‌گذاری برای آینده است و مسئله حجاب باید از سطح خانواده‌ها شروع شود.

وی با بیان اینکه مدگرایی مانع رشد شخصیت زنان است، تصریح کرد: گرایش زنان به مد و استفاده از ابزارهایی برای عرضه خود در محیط اجتماع باعث انحراف زن از تعالیم عالی انسانی نظیر علم‌آموزی و کسب دانش به سوی انتخاب راه‌های جدیدی برای به روز رسانی ظاهری خود می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز قم با بیان اینکه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه ضروری است، افزود: از لوازم ایمان حیا و عفت است و نخستین و بهترین سلاحی که از عفت زن صیانت می‌کند سلاح حجاب است.

وی با تأکید بر اینکه حجاب تأمین کننده امنیت روانی جامعه و حفظ شخصیت زن از انواع آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: امروزه دشمنان ما برای آسیب رساندن به خانواده‌ها به‌ویژه جوانان روی مسائل فرهنگی تمرکز کرده‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32