کد خبر: 3411
15/08/12 - 7:17 ق.ظ

حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری مطرح است که طبق تاکید دین مبین اسلام، زن و مرد نمی شناسد چرا که در قرآن، ابتدا مردان و سپس زنان به حفظ حیا …

به گزارش پایگاه خبری حجاب – خراسان جنوبی؛ حفظ چشم، گوش، قلب و تمامی اعضاء و جوارح از هرگونه خطا و گناه عفاف است که حاصل این عفت و حجاب درونی، پوشش ظاهری است؛ به تعبیری لطیف‌تر حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است .

حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است. همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می‌شوند ولی در دنیای پیشرفته کنونی و با حیله و مکرهای استکبار جهان این ارزش اجتماعی و واجبی که قرآن از آن یاد می کند توسط برخی افراد بی خبر، یا آگاه همراه با دشمن اسلام، قران و مسلمین که درصدد زیر سوال بردن ارزشهای اسلامی و انسانی است حجاب و عفاف زن و مرد مسلمان را زیر سوال ببرد که این هجمه ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و احیای ارزشهای اسلامی بیشتر شد تا جایی که دشمن تاب نیاورد و از طرق مختلف بخصوص ماهواره، شبکه های اجتماعی، فیلم های هالیوودی و … درصدد تخریب افکار خانواده های ایرانی با حیله شیطانی خود بخصوص در بین جوان و نوجوان ماشد.

فرهنگ اسلام با افکار و اعتقادات شیطانی و استکباری در تناقض است برای همین باید همه خانواده های ایرانی و اسلامی برای احیای ارزشها و حفظ بنیان خانواده اسلامی و جامعه تلاش فراوانی کنند.

نمایشگاه ” تا آسمان راهی نمانده” به همت جمعی از بانوان فعال عرصه فرهنگی بیرجند در محل نگارخانه شهرداری برپا شده است تا باری دیگر در احیای ارزشهای اسلام، گامی هرچند کوچک برداشته باشند.

حفظ عفاف و حجاب؛ واجبی برای هم زن و هم مرد

حامد شبانی مسئول نمایشگاه ” تا آسمان راهی نمانده” در گفتگو با خبرنگار شبستان اظهارداشت: حفظ بنیان خانواده و احیای ارزشهای اسلامی باید سرلوحه خانواده های ما قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه حفظ عفاف و حجاب هم برای زن و هم برای مرد لازم و واجب است، عنوان کرد: حجاب موجب تحکیم و استواری بنیان خانواده می شود.

مسئول نمایشگاه “تا آسمان راهی نمانده” نیز خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در راستای دغدغه فرهنگی جوانان و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به صورت مردمی و با همکاری انجمن اسلامی دانش‌آموزان، کانون پرورش فکری جوانان، حوزه مقاومت کوثر(سلام الله علیها) بیرجند قشر بسیج بانوان، قرارگاه خاتم الانبیاء(صلی الله علیه و آله)، بانک انصار و مهر برگزار شده است.

وی افزود: این نمایشگاه در پنج غرفه با موضوعات متنوع حجاب و عفاف دایر شده است نماد عینی از اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی در هزینه های بی مورد است.

حفظ حجاب یک مسئله شخصی نیست

سیده قدسیه موسوی نژاد یکی از مسئولین غرفه های نمایشگاه” تا آسمان راهی نمانده” با اشاره به اینکه حفظ حجاب و عفاف برای زن لازم است، افزود: دوری از گناه، تحکیم و استواری دین و بنیان خانواده از مهمترین نتایج حفظ حجاب است.

وی با بیان اینکه دشمن به وسیله شبکه های اجتماعی و ماهواره اعتقادات زن و مرد مسلمان ما را مورد حمله قرار داده است، اظهار داشت: مسئله حجاب یک امر شخصی در جامعه نیست و باید همه افرادی که در جامعه و اجتماع زندگی می کنند به این ارزش الهی و اسلام پایبند باشند.

والدین؛ اولین الگوهای تربیتی فرزندان

مهرناز زمانی‌مقدم، مسئول غرفه الگوهای زنان قرآنی نمایشگاه “تا آسمان راهی نمانده” بیرجند نیز به خبرنگار شبستان گفت: در این غرفه زندگی‌نامه علمی، معنوی و تاثیرگذار بانوان بزرگ اسلام «حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها)، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، حضرت زینب(سلام الله علیها)، حضرت معصومه(سلام الله علیها) و حضرت مریم (سلام الله علیها)» به عنوان یک الگوی تمام عیار در زمینه عفاف و حجاب به نمایش گذاشته شده است.

زهرا سرچاهی یکی دیگر از مسئولین غرفه در نمایشگاه عفاف و حجاب بیرجند نیز گفت: نماز و روزه به عنوان یک امر شخصی و الهی برای هر یک از افراد به شما می رود ولی مسئله حجاب به عنوان یک امر اجتماعی برای همه افراد است .

وی با بیان اینکه والدین اولین الگوهای تربیتی فرزندان هستند، افزود: وقتی مادر در خانواده به مسائل اعتقادی بخصوص حفظ حریم شخصی و حجاب توجه کند فرزندان نیز به این امر توجه خواهند کرد .

سرچاهی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی و ماهواره بیشترین تاثیر را در از هم پاشیدن بنیان خانواده ها دارند، متذکرشد: والدین؛ معلمان فرزندان در خانه هستند و باید حیا و عفت را از کوچکی به فرزندان آموزش بدهند .

گرایش روز افزون دنیای غرب به اسلام

حجت الاسلام نوفرستی نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار شبستان با اشاره به ضرورت توجه به مسائل خانواده و رعایت حجاب گفت: باید سعی کنیم تا جامعه از آسیب های اخلاقی مصون بماند.

وی با اشاره به اینکه امروز ما در تمام دنیا آثار و برکات دین اسلام را می بینم که باعث گرایش بسیاری از افراد از سراسر جهان به دین اسلام و خصوصا مذهب شیعه شده است، ادامه داد: هدف از برگزاری اینگونه نمایشگاهها این است که حضور زن در جامعه به نحوی باشد تا مانع از جذب افرادی شود که به دنبال رفتار سوء هستند.

گفتنی است، نمایشگاه عفاف و حجاب” تا آسمان راهی نمانده است از ۱۷ مرداد ماه به مدت یک هفته در سالن شهرداری بیرجند برای علاقه مندان دایر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32