امام جمعه ماکو؛

عفاف و حجاب فقط پوشش نیست

کد خبر: 3400
15/08/10 - 7:31 ق.ظ

امام جمعه ماکو گفت: رعایت عفاف ظاهری و باطنی امری ضروری بوده و حجاب محدود به پوشش ظاهری نیست و انسان باید تمامی اعضای بدن خود را با نور حجاب مزین کرده تا…

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام ایوب رنجبری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در ارومیه، با تاکید بر نهادنیه شدن سبک زندگی اسلامی در جامعه به نقش حجاب در رشد و تعالی انسان اشاره و اظهارداشت: بحث عفاف و حجاب از سفارش های موکد دین اسلام بوده و صرفا محدود به زنان نمی شود.

وی افزود: رعایت عفاف و حجاب مطابق با فطرت و وجدان الهی بوده و انسان به طور ذاتی سعی در حفظ این امر دارد که در طول تاریخ با رعایت پوشش های مختلف در حفظ حجاب کوشیده است.

حجت الاسلام رنجبری تصریح کرد: رعایت حجاب امری برابر و ضروری برای مردان و زنان بوده و باید به این اصل مهم توجه بیشتری شود.

وی بیان داشت: همه افراد جامعه در مقابل این امر خطیر مسئول هستند و باید تلاش خود را در این زمینه انجام داده تا از خطرات مخرب بوجود آمده برای جامعه جلوگیری شود تا از این طریق افراد کمتری در جامعه آسیب دیده و فساد اجتماعی کاهش پیدا کند.

حجت الاسلام رنجبری، با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ها در ترویج عفاف و حجاب در جامعه افزود: رسانه مانند شمشیری دولبه عمل کرده و میتواند فرهنگ برهنگی را در جامعه گسترش داده و تاثیر قابل توجهی بر باورها و تفکرات مردم بگذارد.

وی اضافه کرد: رسانه های غربی با انتشار انواع فیلم،کارتون،انیمیشن و با استفاده از فضاهای مجازی فرهنگ برهنگی را به طور غیرمستقیم در جوامع اسلامی گسترش داده و تفکرات مردم را به سوی این فرهنگ نادرست و ویرانگر هدایت می کنند و ارزش های آنان را به تباهی می کشاند.

امام جمعه ماکو با تاکید بر تاثیر عفاف و حجاب در خانواده افزود: این مسئله امری سیاسی نبوده و مردم باید آن را به عنوان امری دینی و تاثیرگذار تلقی کنند و با رعایت این امر مهم آرامش را در خانواده بوجود آورند تا زمینه پایداری و دوام خانواده در جامعه فراهم شود.

وی اذعان داشت: آگاه سازی درست و موثر در جامعه باعث پیدایش تفکراتی محکم و الهی در جامعه شده و احتمال گمراهی انسان به حداکثر می رساند ولی بی توجهی به این امر باعث پیدایش تفکراتی نادرست در ذهن انسان شده و فساد در جامعه را ترویج می دهد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32