کد خبر: 3384
15/08/09 - 9:05 ق.ظ

یک گروه حقوق مدنی بانوان در نیجریه تلاش‌ها برای ممنوع کردن حجاب را محکوم کرد و هشدار داد این ممنوعیت راه‌حل مقابله با افراط‌گرایی بوکوحرام نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه خبری «Today.ng»، حاجیه امینه اموتی، رئیس فدراسیون انجمن‌های بانوان مسلمان نیجریه گفت: ما از دولت نیجریه می‌خواهیم که به جنگ برای پایان دادن به یاغی‌گری‌های گروه‌های تروریستی ادامه دهد، اما تحت تاثیر سخنان کسانی که ممنوعیت حجاب را پیشنهاد می‌کنند، قرار نگیرد.
وی افزود: ممنوع کردن حجاب یک تصمیم انحرافی است و هر تلاشی برای اجرای آن با مقاومت مسلمانان کشور مواجه خواهد شد.
مسئله ممنوعیت حجاب در نیجریه در پی حملات تروریستی اخیر در این کشور که با استفاده از پوشش بانوان مسلمان انجام شد، شدت گرفت.
ممنوعیت حجاب موجب نارضایتی رهبران مسلمان نیجریه شده است. آن‌ها توقف مطرح شدن مسئله ممنوعیت حجاب و تفتیش بانوان محجبه را دنبال می‌کنند و خواستار احترام بیشتر برای زنان مسلمان محجبه هستند.
اموتی با محکوم کردن سوءاستفاده شورشیان از حجاب اسلامی برای انجام کارهای تروریستی، از مسلمانان خواست آرامش خود را حفظ کنند و به زندگی خود به عنوان شهروندان منظم و صلح‌طلب ادامه دهند.
مسلمانان نیجریه با محکوم کردن اقدامات تروریستی بوکوحرام و درخواست تلاش بیشتر دولت برای توقف اقدامات آن‌‌ها، خواستار احترام بیشتر برای حقوق مسلمانان این کشور شده‌اند.
مسلمانان ۵۵ درصد و مسیحیان ۴۰ درصد جمعیت ۱۴۰ میلیون نفری نیجریه را که از سوی دولتی سکولار اداره می‌شود، تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32