مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:

رعایت عفاف و حجاب موجب صیانت از کرامت انسانی می شود

کد خبر: 3323
15/08/05 - 6:29 ب.ظ

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، رعایت عفاف و حجاب را موجب صیانت از کرامت و مقام انسان دانست و گفت: هر چه این صیانت بیشتر و بهتر باشد به کرامت و شخصیت…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران امروز در جمعی از بانوان فرهنگی ساری با بیان این که فعالیت‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید به صورت مستمر و با ارائه روش‌های مدبرانه صورت گیرد چرا که در غیر این‌صورت ابتر خواهد ماند، افزود: در حوزه ترویج این فرهنگ اسلامی باید با برنامه ریزی هدفمند گام برداریم.

وی بدحجابی را عامل مهم انحراف در جامعه دانست و تصریح کرد: ترویج بی بند و باری و فساد در جامعه اسلامی سلامت اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت و جامعه ما در چنین شرایطی نیازمند ارائه الگویی فاطمی در عرصه عفاف و حجاب است.

 حجت الاسلام شکریان خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می‌شوند و مکمل یکدیگر خواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به آثار اجتماعی حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و با بیان این که حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است، خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که در آن بانوان باحفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می‌شوند و محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم سازند، به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.

 وی با بیان این که ترویج فرهنگ حجاب و پوشش اسلامی در جامعه نیازمند همکاری همه متولیان فرهنگی کشور است، گفت: صدا و سیما به عنوان یک مجموعه تأثیرگذار باید با ارائه الگو‌های مناسب پوششی نقش مهمی را در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب داشته باشد.

 حجت الاسلام شکریان با تاکید بر این که برنامه های بلند مدت و ریشه ای به حل مشکلات بدحجابی در جامعه کمک می کند، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به جامعه پاک و عفیف اسلامی ابتدا باید از مهدکودک ها، مدارس و دانشگاه ها شروع کنیم.

 وی رعایت عفاف و حجاب را موجب صیانت از کرامت و مقام انسان دانست که هر چه این صیانت بیشتر و بهتر باشد به کرامت و شخصیت انسان نیز افزوده می‌شود، تصریح کرد: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی نیز است؛ جامعه‌ای که در آن بانوان با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می‌شوند، به یقین جامعه‌ای سالم و به دور از معضلات اجتماعی است.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، ورود مد‌های غربی و بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و اذعان کرد: تصمیم‌های غلط، رفتاری‌های غیر مدبرانه، سیاست‌های غیر اصولی و غیر ارزشی در رشد این آسیب اجتماعی نقش دارند.

 وی رعایت حریم عفاف و حجاب را از مهم‌ترین آموزه های دینی عنوان و تاکید کرد: متولیان این عرصه باید از انجام برنامه های مقطعی و بی حاصل به شدت بپرهیزند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32