کد خبر: 3319
15/08/05 - 5:46 ب.ظ

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: این امر باعث می شود سایر اعضاءخانواده ها نیز دارای بصیرت شده و بدین طریق بصیرت افزایی در جامعه شکل گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله احمد خاتمی صبح چهارشنبه در یادواره شهدای زن استان کرمان با اشاره به جایگاه زن در دین مبین اسلام، گفت: اولین شهید اسلام یک بانوی متدین بود که در زیر شکنجه های سخت دشمنان به شهادت رسید و این یک افتخار برای بانوان مسلمان است.

آیت الله خاتمی همچنین به اهمیت حجاب و عفاف اشاره کرد و اظهار داشت: اگر زنان شاغل با حجاب کامل و رعایت موازین شرعی در جامعه حضور پیدا کرده و مشغول به کار باشند ضدارزش به شمار نمی آید.

وی با تاکید بر اینکه نباید ارزش خانه داری را کم بشماریم، ابراز داشت: خواهران بسیجی باید به فرهنگ حجاب توجه ویژه داشته باشند.

چادر مشکی فاخرترین نوع حجاب دینی و سنتی

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه زن باید با ظاهری متین و بدون ایجاد جاذبه برای نامحرمان در جامعه حضور پیدا کند، گفت: چادر مشکی در واقع فاخرترین نوع حجاب دینی و سنتی است.

وی ادامه داد: خواهران بسیجی باید امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب را با زبانی نرم انجام داده و با استدلال و منطق بانوان را به این وادی فرا بخوانند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: پوشش مناسب تنها مربوط به زنان نبوده و مردان نیز باید در این زمینه توجه لازم را بکار گیرند.

دشمنان به دنبال نابودی بنیان خانواده های قرآنی

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم تحکیم بنیان خانواده ها، افزود: امروز هدف دشمنان نابود کردن خانواده های قرآنی و بسیجی است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: دشمنان از طریق رسانه های خود سعی دارند که به این هدف شوم خود دست پیدا کنند.

وی احترام، رازداری و توجه به اصول اسلام را از جمله ویژگی های خانواده های قرآنی و بسیجی دانست و افزود: اساس شکل گیری این خانواده ها درک متقابل، احترام متقابل، گذشت متقابل، همکاری متقابل و زندگی براساس اصول صحیح است.

بانوان سرداران مقابله با تهاجم نرم دشمنان

امام جمعه موقت تهران معنای عفاف را بسیار گسترده دانست و تصریح کرد: بانوان سرداران مقابله با تهاجم نرم دشمنان بوده و باید در این زمینه با بصیرت وارد شوند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه بانوان باید کانون بصیرت خانواده ها باشد، ادامه داد: این امر منجر می شود که سایر اعضاء خانواده نیز داری بصیرت شوند و بدین طریق بصیرت افزایی در جامعه شکل گیرد.

وی دشمن شناسی و شناخت اهداف دشمنان را به معنای بصیرت دانست و ابراز داشت: در واقع برای ما، محور بصیرت مقام معظم رهبری بوده و هرکس که در راه ولایت حرکت کرده عاقبت به خیر شده و آنان که از این راه دور بوده اند آسیب دیده اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فتنه ۸۸ تصریح کرد: در آن زمان آمریکا، اسرائیل، انگلیس و منافقین در یک اردوگاه و مردم، ایثارگران، خانواده های شهدا با جلوداری ولایت در اردوگاه مقابل قرار داشتند.

وی تسلیم ناپذیری را از دیگر ارگان بصیرت دانست و تاکید کرد: نکته ای که در این خصوص نباید از نظر دور نگاه داشت تشخیص و عمل به موقع است؛ چرا که اگر بعد از زمان لازم فرد متوجه اوضاع و شرایط شود دیگر بی فایده بوده و نشودارو بعد از مرگ سهراب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32