کد خبر: 3306
15/08/04 - 11:43 ق.ظ

گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در محل خانه عالم روستای مال‌شیخ شهرستان لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سید محمود الهی‌نیا، مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده روز گذشته، ۱۲ مردادماه در نشست گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در محل خانه عالم روستای مال‌شیخ لنده با اشاره به اهمیت حجاب برای زن، گفت: خداوند متعال در امر خلقت انسان‌ها بین زن و مرد جاذبه‌ای طبیعی قرار داده که ضامن سعادت و سلامت خانوادگی نسل بشر است اما محور و مدار این جذب طبیعی زن است از این رو در آیات متعددی برای حفظ آرامش زن و مرد، نسبت به پوشش زنان تاکید بیشتری فرموده است.
وی با بیان اینکه بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه موجب فساد اجتماعی است، افزود: هنگامی که در یک جامعه نظام خانواده سست و بی‌بنیاد شد، اعضای خانواده به فساد کشیده می‌شوند و در نتیجه این فساد به تدریج در اجتماع گسترش می‌یابد.
مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده با بیان اینکه ایمان به خدا و زندگی پس از مرگ از مهمترین و قوی‌ترین عوامل پیشگیری از شهوات و هوس‌هاست، اضافه کرد: زیرا شخص با ایمان، خداوند متعال را همه جا حاضر و ناظر اعمال خود می‌بیند و اعتقاد دارد که همه‌ کارهای او به وسیله فرشتگان الهی ثبت و ضبط می‌شود و روزی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
حجت‌الاسلام الهی‌نیا با بیان اینکه زنان مسلمان ایران اسلامی الگوهای رفتاری بسیار والایی همچون حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) دارند و باید در تمام مراحل زندگی از این سرمایه‌های معنوی سرمشق بگیرند، بیان کرد: حجاب موجب تحکیم نظام خانواده است.
وی ابراز کرد: حجاب و عفاف گوهرهای تابناکی هستند و رمز پاسداری و نگهداری از آنها بستگی به شخصیت انسان‌ها دارد که در پذیرش این دو موضوع مهم چگونه رفتار کنند و حیا از نتایج و مصادیق روشن حجاب در جامعه است که وجود آن در قلب هر انسانی باعث مصون ماندن از هرگونه پلیدی و زشتی خواهد شد.
مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده یادآور شد: مهمترین ماموریت کشورهای استعماری تخریب مسئله حجاب و از بین بردن غیرت جوانان و از میان برداشته شدن عفاف در جوامع اسلامی است که برای آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام الهی‌نیا افزود: حجاب ممنوعیتی برای زنان و دختران ایجاد نکرده بلکه همواره مصونیتی برای حفاظت و عفیف بودن زنان در مقابله با نگاه‌های آلوده و مسموم در جامعه است و همانگونه که انسان از چشم، گوش، قلب و تمامی اعضا و جوارح خود در برابر هرگونه خطا و گناه باید مراقبت کند عفاف نیز همین نقش را در زمینه مراقبت از حجاب بر عهده دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32