رییس بسیج جامعه زنان کشور:

آموزش عفاف و حجاب برای بیش از ۲ هزار معلم

کد خبر: 3285
15/08/03 - 10:35 ق.ظ

رییس بسیج جامعه زنان کشور از آموزش عفاف و حجاب برای ۲۶۰۰ نفر از معلمان راهنمایی و دبیرستان خبر داد و گفت: سایت بین المللی زنان شهید راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار شبستان، مینو اصلانی، رییس بسیج جامعه زنان کشور امروز در همایش ملی بانوی آب گفت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که ما در ۲ سال اخیر انجام دادیم آموزش عفاف و حجاب برای ۲۶۰۰ نفر از معلمان راهنمایی و دبیرستان به مدت سه روز بود.

وی همچنین از راه اندازی ۲۲۶۰ مهد کودک قرآنی در سراسر کشور خبر داد و افزود: ۱۰ هزار مهد کودک قرآنی هم راه اندازی خواهد شد.

اصلانی اظهار کرد: راه اندازی مهدهای قرانی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. هدف ما این است که فرزندان ما از همان ابتدا با مسجد و ویژگی های آن آشنا شوند و بتوانند مسجد را پایه فعالیت های خود قرار داده و مباحث تربیتی شان با آن عجین شود.

رییس بسیج جامعه زنان با اشاره به برنامه های فرهنگی این سازمان تصریح کرد: ما تولیدات زیادی در حوزه های فرهنگی داشتیم به گونه ای که چند کار تلویزیونی قوی در این راستا انجام دادیم که مستند عصر تروا است که یکصد سال دشمنی غرب (هالیوود) با عفاف و حجاب را نشان می دهد که این برنامه توانست در بسیاری از جشنواره ها رتبه برتر را کسب کند و امسال هم در جشنواره فجر شرکت داده شده است.

وی با اشاره به ساخت فیلم داستانی غریبه ها خاطرنشان کرد: ما تولیدات بسیار زیادی داشتیم که فیلم داستانی غریبه ها فیلم بسیار جذابی است که بعد از مسابقه در تلویزیون پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر اقدامات و برنامه های ما علمی و پژوهشی است، اظهار کرد: ما سعی کردیم بسیاری از کارهای خود را از طریق پژوهش های علمی پیش ببریم و از راهکارهای آن در برنامه های خود استفاده کنیم. بعضی از این پروژه ها انجام گرفته و همچنان هم در حال انجام است.

اصلانی با اشاره به برنامه های فضای مجازی خاطرنشان کرد: سایت زنان شهید بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است این سایت تنها سایتی است که راجع به زنان شهید در کشور راه اندازی شده است. امسال بخش بین المللی آن را راه اندازی کردیم که اطلاعات مربوط به زنان شهید در فلسطین، یمن، لبنان و بحرین در آن وارد شده است و تا آخر سال یک بانک اطلاعاتی خوبی از زنان شهید جهان اسلام را در این سایت وارد خواهیم کرد.

رییس بسیج جامع زنان با بیان اینکه این سایت اسامی هفت هزار زن شهید کشور را در خود جای داده است، افزود: زندگی نامه، وصیت نامه، دست نوشته و خاطرات زنان شهید در این سایت وارد شده است هرچند هنوز جای کار دارد.

وی با اشاره به سایت طنین یاس خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از مردم از اقصی نقاط جهان از این سایت بازدید می کنند و مورد اقبال مردم قرار گرفته است.

اصلانی با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیار خوب بسیج مقابله با ماهواره ها است، گفت: این مقابله به صورت اقناع سازی انجام می گیرد، ما با خانواده ها چهره به چهره در مورد مضرات ماهواره ها گفتگو می کنیم و در قالب بروشور و سی دی به آنها آموزش می دهیم. اکنون هزار دیش ماهواره توسط خود مردم بدون دخالت نیروی انتظامی جمع آوری و تحویل ما داده شده است.

وی با اشاره به شبکه بزرگ نخبگان در کشور افزود: ما یک شبکه بزرگ نخبگانی در کشور داریم که در سطح ملی، استانی و شهرستانی حضور دارند و در هر شهر ما یک شورای نخبگان زنان آن شهر را تشکیل دادیم که به موضوعات مهم حوزه شهر خود می پردازند و در موضوعات اسانی و ملی به تبادل نظر و گاهی نقطه نظرات آنها در قالب مقاله و بیانیه چاپ می شود و به عنوان یک موضوع علمی در پروژه های علمی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه شبکه نخبگان نیز یکی از افتخارات بسیج جامعه زنان است، اظهار کرد: این سایت توانسته در اقصی نقاط کشور زنان فرهیخته و صاحب نظر و دغدغه مند مسایل انقلاب اسلامی را دور هم جمع کند و به بررسی مسایل حوزه زنان بپردازد.

وی با اشاره به اقدامات بسیج جامعه زنان در حوزه مشاغل خانگی، تولیدات صنایع دستی تصریح کرد: ما در حوزه مشاغل خانگی و تولیدات صنایع دستی توانستیم بسیاری از خانواده ها را در روستاها و شهرها آموزش و توانمندسازی کنیم تا اینها بتوانند هر چیزی را که در اطراف شان به نظر قابل استفاده نیست، بهره برداری کنند و محصولات خوبی را تولید و وارد بازار کنند.

وی ادامه داد: معمولا با برپایی نمایشگاه و فروشگاه های محلی این اقلام تولیدی در معرض فروش قرار می گیرد.

اصلانی با بیان اینکه روز ۱۳ مرداد به مناسبت روز قشر بسیج جامعه زنان نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: ۱۳ مرداد روز شهادت شهید مریم فرهانیان و گرامیداشت هفت هزار شهید زن می باشد، ما این روز را بسیار محترم می شماریم و این روز را بهانه ای برای ارایه گزارش کارها و فعالیت خود در بسیج جامعه زنان قرار دادیم.

وی با اشاره به اینکه ما هرساله یک کار جدیدی را به مجموعه اقدامات خود اضافه می کنیم، تصریح کرد: امسال با بحث ها و مسایل زیست محیطی زیادی مواجه هستیم و همچنین اسراف از دیگر معضلات امروز جامعه است و شعار ما در برنامه محیط زیست امسال مان اسراف نکردن در مورد مواردی مانند انرژی و آب است که باید آنها را پاس و گرامی بداریم.

وی ادامه داد: در این زمینه کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است و در واقع این موارد در بسیج جامعه زنان بوده اما خواستیم به نوعی آنها را انسجام بخشیده و ساماندهی کنیم، امیدواریم همایش امروز در این زمینه به ما کمک کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32