مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر:

امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش همگانی است

کد خبر: 3250
15/08/02 - 9:11 ق.ظ

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر با تأکید بر رعایت قانون از سوی مسئولان گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش همگانی است

حجت‌الاسلام مجید بیک زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب نیوز اظهار داشت: طرح طلایه‌داران مربوط به تمامی جاهایی که گروهی وجود دارد مثل دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه در بین آن‌ها یک گروه تذکر لسانی تشکیل‌شده است به‌طور مثال در مساجد یک شورای امر به معروف و نهی از منکر داریم که زیر نظر این شورا گروه‌های طلایه‌داران در قالب گروه‌های ۱۰ نفره سازمان‌دهی شده‌اند که کارشان تذکر لسانی است و این افراد از بین افراد مذهبی انتخاب‌شده و دوره آموزشی می‌بینند.

مسئول اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ستاد امر به معروف استان قم افزود: این افراد که به صورت تئوری آموزش‌دیده‌اند سپس چند جلسه هم به صورت عملی در کنار افراد کارآزموده در بازارها، پاساژها و اماکن دیگر مستقرشده و به تذکر لسانی می‌پردازند.

بیک زاده خاطرنشان کرد: اگر تذکر لسانی کافی نبود به تذکر کتبی باید پرداخت، به‌طور مثال ماشینی که از صدای بلند نوار ترانه استفاده می‌کند باید به این منکر تذکر لسانی داد و اگر گوش نداد برخورد قضایی و توقیف آن ماشین در دستور کار قرار دارد.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ نشده است بلکه آمرین به معروف و نهی از منکر کم هستند، گفت: باید مسئولان فرهنگی مانند وزارت ارشاد، صداوسیما، سازمان تبلیغات، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را ترویج و فرهنگ‌سازی کنند.

وی بابیان اهمیت آموزش و پرورش در کار امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش از مدارس ابتدای کار امر به معروف و نهی از منکر را شروع کنند و باید واجب بودن امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز به دانش آموزان آموزش داده شود.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر تصریح کرد: کار گروه‌های امر به معروف در قم به این صورت است که وقتی گروه اول تذکر می‌دهد و گروه دهم هم تذکر می‌دهد، این امر نشان‌دهنده تأثیرپذیری کار امر به معروف و نهی از منکر است.

بیک زاده با اشاره به فعالیت خوب دادگستری و نهادهای حکومتی درسطح کشوری گفت: مشکل این است که امر به معروف به شیوه صحیح انجام نمی‌شود و اگر امر به معروف به شیوه صحیح رعایت شود دیگر نیازی به حمایت‌های دادگستری نیست.

وی افزود: اگر درجایی که امر به معروف انجام صورت می‌گیرد باید به گفتن و رفتن اکتفا کرد و حق نداریم که بحث کنیم.

مسئول اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ستاد امر به معروف استان قم با اشاره به اهتمام دولت به مسئله حجاب و عفاف اظهار داشت: باید گفت ما به‌اندازه کافی درزمینهٔ حجاب و عفاف قانون داریم و یک مقام مسئول در مجموعه باید به صورت مستقیم و غیرمستقیم با افرادی که حجاب و عفاف خود را رعایت نمی‌کنند برخورد کند.

بیک زاده افزود: اگر بدانیم که یک مسئول در یک نهاد و ارگان دولتی با بدحجابی برخورد می‌کند جرأت عدم رعایت حجاب را نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیران و مسئولان ما هم ‌وغم حجاب را نداشته باشند نمی‌توان حجاب را در جامعه ترویج داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32