کد خبر: 3232
15/08/01 - 10:00 ق.ظ

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های مساجد گیلان از اجرای طرح«کانون های مساجد طلایه داران امر به معروف» همزمان با دهه کرامت در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه فعالیت کانون‌های مساجد ترویج فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی در جامعه است، به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از سیاست‌های ششگانه ستاد عالی کانون‌های مساجد در سال جاری است.

وی با بیان اینکه نهی از منکر سلامت جامعه را به دنبال دارد اذعان کرد: منکرات از عواملی هستند که موجب ضرر شخص و در نهایت جامعه خواهد شد و بر هر فرد مسلمانی واجب است که امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه کارخود قرار دهد.

حجت الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه کانون‌های مساجد نهادی مردمی است که به فعالیت‌های فرهنگی و هنری و جذب جوانان به مساجد می‌پردازد افزود:‌کانون‌های مساجد در راستای امر به معروف و نهی از منکر رسالت خطیری بر عهده دارند و برای جلوگیری از منکرات و سلامت جامعه باید وارد میدان شوند.

وی با اشاره به همکاری دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گیلان تصریح کرد: در این راستا طرحی با عنوان« کانون‌های مساجد طلایه داران امر به به معروف» در استان اجرا می شود که طرحی کشوری است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تصریح کرد: این طرح، طرحی کشوری است که با توجه به دغدغه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و احیا فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر با هدف آشنایی جوانان با حجاب اسلامی و حمایت از ارزش‌های مذهبی اجرا می‌شود.

وی اذعان کرد: ۱۰ کانون به عنوان هسته مرکزی و اتاق فکر طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در رشت انتخاب شده‌اند.

حجت الاسلام پورابراهیم اضافه کرد: این کانون‌ها موظف هستند افراد مستعد را جهت اجرای امر به معروف و نهی از منکر شناسایی کنند تا با برگزاری یک دوره آموزشی به عنوان ضابط امر به معروف و نهی از منکر معرفی و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه این طرح همزمان با دهه کرامت اجرایی می‌شود تصریح کرد: این طرح با همکاری تشکل‌های مردمی ستاد امر به معروئف و نهی از منکر اجرا خواهدشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32