کد خبر: 3183
15/07/30 - 12:35 ب.ظ

فعالیت کارگاه حجاب و عفاف ریحانه النبی به منظور ترغیب جوانان به حجاب و احیای ارزشهای اصیل اسلامی د بندر انزلی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب مسوول کارگاه تخصصی حجاب و عفاف ریحانه النبی انزلی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : احیای فرهنگ اسلامی و اصلاح باورهای عمومی ، پیاده کردن آموزه های دینی و عینی نمودن دستورالعملهای تربیت اسلامی وظیفه احاد جامعه است و سعی ما بر این است که در ین کارگاه ، این وظیفه مهم را به انجام برسانیم.

زهرا خوش پسند اظهار کرد : در این کارگاه با استفاده از اساتید برجسته و علما با خط مشی علمی ، افرادی را برای توانمندسازی جهت تبلیغ و تربیت در زمینه عفاف و حجاب ،آشنا و مانوس کردن جوانان با حجاب و فاف ، احیای ارزشهای اصیل اسلامی و تعقل و دریافتن ارزشها و تعبد در مقابل خالق یکتا و تعهد نسبت به دستورات دینی آموزش می دهیم.

وی با بیان این که حجاب برخواسته از حقایق دینی و متعادل و متناسب با شخصیت زن و ضامن سلامت و امنیت زنان در اجتماع و تامین کننده معنویت و کمال در خانواده است متذکر شد : این مهم مستلزم رعایت حجب و حیا در چشم ، گفتار ، رفتار و حتی قلب انسانها است.

امام جمعه انزلی نیز در آیین افتتاحیه این کارگاه ، حجاب و عفاف را از مسائل بسیار مهم در معارف دینی عنوان و خاطرنشان کرد : اگر کسی نماز نخواند آثار بدش گریبانگیر خودش می شود اما اثرات نامطلوب بدحجابی در جامعه فراگیر است.

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین با تاکید بر اینکه حجاب صرف نظر از فوایدی که برای شخص و جامعه دارد یک تکلیف شرعی است اظهار کرد : بسیاری از بدحجابها آدمهای بی دینی نیستند و شاید حتی اهل نماز و روزه و زیارتنامه خواندن نیز باشند اما هنوز درنیافته اند که حجاب یک تکلیف دینی است.

وی خاطرنشان کرد : حجاب به عنوان یک تکلیف دینی از چنان اهمیتی برخوردار است که دشمنان اسلام در طول تاریخ در صدد مبارزه با آن بعنوان یک مظهر دینی مهم بوده اند.

مشاور سازمان ملی جوانان در امور دختران و یکی از مدرسان این دوره گفت : در مساله حجاب باید به مبحث فرهنگی نگاه کرد ، حجاب وقتی ارزشمند است که از پوشش به فرهنگ تبدیل شود.

فروغ نلیچی خاطرنشان کرد : کسانی که می خواهند مروج حجاب باشند نباید با بدحجابها مشکل داشته باشند و باید بتوانند با محبت و رافت با آنها گفت و گو و آنها را به سمت رعایت حجاب بعنوان یک تکلیف الهی هدایت کنند.

کارگاه عفاف و حجاب ریحانه النبی با شرکت ۸۰ بانوی محجبه بعنوان مروجان و مربیان و مبلغان حجاب در جامعه شروع به فعالیت کرده است و در پایان دوره یک ماهه به آنها مدرک ترویج حجاب و عفاف داده خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32