کد خبر: 3167
15/07/30 - 5:50 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه لازمه برون رفت از مشکلات اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار ایرنا، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر چهارشنبه در اولین همایش مردمی رویکردی به تحولات کهگیلویه و بویراحمد با آسیب شناسی اجتماعی در امامزاده شاه قاسم یاسوج به پیشینه فرهنگی گذشتگان اشاره کرد و افزود: نباید عزت و غیرت دیروز را با برخی اقدامات و رفتارهای غیرفرهنگی پایمال غفلت های امروز کرد.

وی دین، مذهب و ملیت را از افتخارات غرور آفرین ملی دانست و تصریح کرد: عزت و غیرت ایلی، پیشینه هویت و فرهنگ ماست و حفظ آن به عنوان میراث گذشتگان ما نیازمند مراقبت است.

وی به برخی از نزاع های قومی و ایلی اشاره کرد و گفت: تعصبات ما که در گذشته علیه دشمنان دین و مردم بود در برخی نزاع ها به رسوایی و رذالت گراییده است.

وی خطاب به معتمدین و تمام صاحبان فکر گفت: باید بیش از پیش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترویج شود.

نماینده مردم کهگیلویه وبویراحمددر مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد :این نشست به باهدف زیرسوال کسی برگزار نشده است، بلکه فرصتی برای گریزی به آسیب های است که به کم کاری همه ما از جمله اجرایی، قضایی وفرهنگی به نحوه ی ارتباط دارد و باید برای حل آن تلاش مضاعف کرد.

آیت الله ملک حسینی ساماندهی آیین های ازدواج، تقویت فرهنگ عفاف و حجاب، رعایت انصاف در بازار و برخورد صحیح با گردشگران را مورد تاکید قرار داد و گفت: کنترل قیمت ها و نوع برخورد با مردم نیازمند بازنگری و فرهنگ سازی است.

وی بیان کرد: روند بدحجابی در جامعه شتاب گرفته که پیشگیری از این وضعیت ناخوشایند نیازمند درایت و برنامه ریزی ویژه است.

ملک حسینی رواج ماهواره به جامعه و خانواده را یک آفت دانست و اظهار کرد: ماهواره ناشی از عفونت شهوت غرب است و بنیان خانواده را به مخاطره انداخته است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم فضای وفاق و همدلی تاکید کرد و گفت: دامن زدن به مسایل قومی در شرایطی که دنیا به دهکده جهانی تبدیل شده است، امری نادرست است.

ملک حسینی با بیان اینکه برخی نزاعهای سیاسی و سوءمدیریت ها در گذشته مانع جذب اعتبار و زیان جدی به روند توسعه استان شد، تصریح کرد: هرکس به قومیت گرایی،منطقه گرایی و تقسم بندی سرحدی و گرمسیری دامن زند در جهت منافع مردم واستان نیست.

وی پایین بودن فرهنگ کار را یک معضل دانست.

ملک حسینی تصریح کرد: معضل بیکاری و سرگردانی جوانان و کار سخت کشاورزی و دامداری برای سالخوردگان در روستاها نیازمند اصلاح است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه همگانی باید برای اصلاح برخی رفتارهای آسیب زا از جمله نزاعهای دسته جمعی،تقویت فرهنگ حجاب و ساماندهی مجالس عروسی تلاش کرد، گفت: همه مسوولان ائمه جمعه و جماعت بیش از پیش در این راستا از همه طرفیت ها برای کمک به توسعه فرهنگی وعمرانی استان استفاده کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32