کد خبر: 3123
15/07/28 - 7:14 ق.ظ

مدیر کمیته امداد شهرستان رباط کریم گفت: اصرار بر بی‌حجابی در بلندمدت و عدم پیشگیری از آن قبح بی‌حجابی را نیز خواهد شکست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی استان تهران، حسین محمدی اظهار کرد: کارگاه آموزشی حجاب و عفاف با حضور کارشناس مذهبی از حوزه علمیه و ۸۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در کمیته امداد این شهرستان برگزار شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان رباط کریم بابیان این مطلب افزود: در این کارگاه آموزشی مددجویان پیرامون موضوعات حجاب و عفاف، ارزش حجاب و فلسفه حجاب آگاهی کسب کردند.

وی تصریح کرد: این کارگاه آموزشی همزمان با برگزاری نمایشگاهی با موضوع حجاب و عفاف شامل غرفه‌های عکس، حجاب در قالب فروش چادر و مقنعه توسط یکی از مجریان طرح‌های خودکفایی برپا شد.

محمدی این کارگاه با اشاره به برخی مشکلات در حوزه عفاف و حجاب بیان کرد: بر اساس تحقیقات میدانی طی ۱۰ سال اخیر برخی مشکلات در این زمینه عبارت‌ است از عدم آگاهی کامل عموم مردم به مفاهیم عفاف و حجاب و همچنین عدم‌تشخیص مفهوم بدحجاب از بی‌حجابی و آموزش در خصوص امربه‌معروف و نهی از منکر به‌ویژه در خصوص کار با نوجوانان و جوانان ضرورت دارد.

وی همچنین به تأثیرات منفی حاصل از شبکه‌های اجتماعی در عصر ارتباطات را یکی از پیامدهای بدحجابی دانست و گفت: بی‌حجابی و بدحجابی مختص زنان نیست و وظیفه پیگیری این معضل اجتماعی وظیفه همگانی و از مصادیق امربه‌معروف و نهی از منکر است، چراکه در کشور ما اگرچه بی‌حجابی رایج نیست اما اصرار بر بی‌حجابی در بلندمدت و عدم پیشگیری از آن قبح بی‌حجابی را نیز خواهد شکست.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان رباط کریم در پایان متذکر شد: توانمندسازی فرهنگی و فکری خانواده‌های تحت حمایت یکی از رویکردهای مهم این نهاد است که این دوره‌های آموزشی با این هدف توسط کمیته امداد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32