حجت الاسلام محمدرضا ضمیری گفت:

ناامنی اجتماعی بزرگترین مصیبت بدحجابی است

کد خبر: 304
15/03/16 - 6:49 ق.ظ

عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور قم گفت: بی حجابی، جایگاه اخلاقی و اجتماعی زن را از بین می برد، زیرا امنیت زن نیز به واسطه رواج بی حجابی از بین می رود.

ناامنی اجتماعی

حجت الاسلام محمدرضا ضمیری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه، اظهار کرد:  حجاب و عفاف و یکی از اساسی ترین دستورات دین اسلام است که سبب می شود تا خانم ها از هوای و هوس آقایان در امان باشند.

عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور قم بااشاره به تاکید دین اسلام بر حفظ حجاب، افزود: خداوند در قرآن کریم به زنان مومن به ویژه همسران پیامبر، دستور حفظ پوشش داده است تا به واسطه آن حیا در جامعه حفظ شود.

استاد حوزه و دانشگاه حفظ حجاب و پوشیدن موی سر، تصریح کرد: حفظ پوشش و موی سر زن برای این تاکید شده است، زیرا موی سر از زینت های انسان است که نباید به نمایش عمومی بگذارنند و به واسطه آن سبب انحراف جوانان شوند.

وی با اشاره به آسیب های بی حجابی در جامعه اسلامی، عنوان کرد: بی حجابی و توسعه عفتی در جامعه سبب تزلزل بنیان خانواده می شود و تعهد افراد خانواده نیسبت به هم از بین می رود.

حجت الاسلام ضمیری با اشاره به اینکه ناامنی اجتماعی بزرگترین مصیبت بی حجابی در جامعه اسلامی است، تاکید کرد: جایگاه اخلاقی و اجتماعی زن از بین می رود، امنیت زن نیز به واسطه رواج بی حجابی از بین می رود و به راحتی به بانوان هتک حرمت می شود، زیرا شکایت های ناشی از کنایه ها و طعنه های خیابانی که زنان که از مردان می شنوند، ناشی از بی حجابی زنان است.

عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور قم با اشاره اهمیت حفظ عفت از سوی مردان، خاطرنشان کرد: مردانی که پوشش نامتعارف را برمی گزینند نیز سبب رواج بی عفتی و بی حیایی در جامعه می شوند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32