سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان:

ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد جامعه نهفته است

کد خبر: 3010
15/07/23 - 6:39 ق.ظ

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد در جامعه نهفته است و باید به بهره‎گیری از الگوهایی دینی در گسترش فرهنگ…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، کلثوم غفاری صبح امروز در گفت‎‎گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: آموزش خانواده‎ها به خصوص به جوانان که تازه وارد زندگی مشترک شدند می‎تواند در نحوه برخورد درست زن و شوهر با یکدیگر موثر باشد.

وی با بیان اینکه زن و شوهر باید نسبت به ویژگی‎های و رفتارهای یکدیگر آشنا باشند، افزود: خیلی از خانواده‎ها ویژگی‎های همسران خود را نمی‎دانند و بر این اساس شاهد برخی از بداخلاقی‎ها و مشکلات در خانواده‎ها هستیم.

زن و شوهر با شناخت نسبت به هم، دیگر انتظارهای بیش از حد نخواهند داشت

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ادامه داد: زن و شوهر با شناخت نسبت به هم، دیگر انتظارهای بیش از حد نخواهند داشت و بر این اساس آموزه‎های دینی ما توصیه به تحمل مشکلات و سختی‎ها در زندگی دارد.

غفاری ابراز داشت: امور بانوان و خانواده استانداری گلستان بر این اساس و با توجه به اهمیت بنیان خانواده در شروع زندگی برنامه‎های مدون را در این راستا پیش بینی کرده است.

وی به حجاب به عنوان یک حریم در حفظ بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد در جامعه نهفته است و یکی از موضوعاتی که باید در ترویج فرهنگ حجاب به آن توجه داشت بهره‎گیری از الگوهایی چون حضرت زهرا(س) در جامعه است.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان بیان داشت: اگر امروز گرایش به فرهنگ‎های غرب در جامعه وجود دارد به دلیل آن است که ما نتوانستیم الگوهای اسلامی خود را به خوبی به جامعه بشناسانیم و نیاز است ترویج و آموزش فرهنگ اسلامی از کودکی آغاز شود.

باید مسائل دینی ۱۴۰۰ ساله بتواند امروز پاسخگوی نیازهای جوانان ما باشد

غفاری ابراز داشت: بخشی از مسائل دینی ما باید با توجه به شرایط روز به جوانان ما ارائه شود و باید شرایطی را به وجود بیاوریم که مسائل دینی ۱۴۰۰ ساله بتواند امروز پاسخگوی نیازهای جوانان ما باشد.

وی در خصوص هنجارهای به وجود آمده در شبکه‎های اجتماعی و ماهواره‎ای گفت: خداوند برای انسان قدرت انتخاب داده و ما باید زشتی‎ها و خوبی‎های تکنولوژی و شبکه‎های اجتماعی را به نوجوان و جوان خود آموزش دهیم تا بتواند راه درست و خوب را انتخاب کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32