کد خبر: 2984
15/07/21 - 11:04 ق.ظ

مشاور امور بانوان اداره کل اموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: کرامت زن مسلمان به حفظ حجاب و عفاف بوده و تکلیفی از جانب خدا برای زنان در جهت حفظ و ارزش آنان…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، معصومه نظری ظهر امروز (۳۰ تیر) در مراسم بزرگداشت روز ملی عفاف و حجاب به جایگاه زن در جامعه اشاره کرد و گفت: قابلیت های بانوان در میان آحاد جامعه استفاده از دو مبنای اسلامی حجاب و عفاف است و این دو مبنا اگر در کنار هم قرار گیرند می توانند تقوا و فضائل معنوی را همراه ساخته و بانوان را به عنوان مرواریدهای گرانبها حفظ و کرامت بخشند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر بسزایی در تحکیم بنیان خانواده و ایجاد امنیت و سلامت جامعه دارد و آموزش و پرورش بنا به رسالت ذاتی خود تلاشهای تاثیرگذاری برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و بویژه در سطح واحد ها و مراکز آموزشی وابسته انجام داده است بگونه ای که این مهم در تمامی برنامه های امور بانوان بصورت تخصصی دیده شده است.

نظری به فعالیت های امور بانوان در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سال گذشته رتبه دوم حوزه عفاف و حجاب در بین دستگاههای اجرایی استان را کسب کرده است.

وی یکی از سیاست های وزیر آموزش وپرورش را استفاده از ظرفیت بانوان در سمت های مختلف عنوان کرد و اظهارداشت: خراسان جنوبی دارای زنان فرهیخته و توانمندی است و باید ازظرفیت این بانوان در عرصه های مختلف استفاده شود.

این مقام مسئول در ادامه از راه اندازی وب سایت امور بانوان آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: بانوان فرهنگی برای اطلاع و دریافت اخبار مربوط به حوزه بانوان استان می توانند به آدرس اینترنتی BAN.SKH.MEDU.IR مراجعه کنند.

در این جلسه صغری حجی پور مدیر مکتب نرجس شهرستان بیرجند نیز مطالبی در خصوص عفاف و حجاب و مشکلات پیش روی جوانان مطالبی را بیان کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32