کد خبر: 2967
15/07/21 - 6:44 ق.ظ

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد همدان با بیان اینکه اهتمام به امر حجاب یکی از رسالت‌های فرهنگی جامعه است، بیان کرد: وضعیت حجاب در جامعه و دانشگاه‌ها رضایت‌بخش نبوده و نیاز به هم‌فکری و اقدامات آگاهانه بیشتری دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب علی طاهری، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: دانشگاه بخشی از جامعه بوده و جزیره‌ای مستقل نیست و آنچه در جامعه رخ می‌دهد به طور یقین در دانشگاه‌ها نیز منعکس خواهد شد؛ بنابراین نمی‌توان گفت که وضعیت حجاب در دانشگاه خوب بوده و یا بد است.

وی افزود: با توجه به اینکه بحث عفاف و حجاب یکی از ارزش‌هایی است که دین مبین اسلام بر روی آن تأکید فراوان داشته و یکی از رسالت‌های فرهنگی جامعه اهتمام ورزیدن به این امر بوده، دانشگاه در کنار سایر نهادها ملزم به تلاش در مسأله عفاف و حجاب است و دانشگاه آزاد همدان نیز تاکنون اقدامات خوب و پسندیده‌ای در این زمینه انجام داده است.

طاهری با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد همدان در زمینه عفاف و حجاب بیان کرد: در حال حاضر دفتر مشاوره‌ای ویژه افرادی که کمتر به مسئأله حجاب توجه کرده و مراعات می‌کنند در این دانشگاه پیش‌بینی شده که دانشجویان به این مرکز معرفی می‌شوند و از مشاوران دینی توانمند بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برای راه‌انداری مشاوره با روانشناسان، جامعه‌شناسان و اساتید صاحب‌نظر جلسات متعددی برگزار کردیم، اظهار کرد: ما سعی داریم با دادن آگاهی از طریق مشاوره بتوانیم زمینه‌ای مناسب را فراهم کنیم تا خود افراد ارزش حجاب را بدانند و به آن گرایش پیدا کنند.

وی اظهار کرد: همچنین در دو سال اخیر در دانشگاه آزاد همدان برنامه‌ای تحت عنوان اهدای گل به دانشجویان محجبه با هدف گرامیداشت روز عفاف و حجاب و توجه بیشتر جوانان به این موضوع و با رویکرد مثبت و تشویقی در برخورد با این مسئله در درب ورودی دانشکده علوم انسانی اجرا شده است.

وی تاکید کرد: اگر به صورت مقابله‌ای با جوانان در بحث عفاف و حجاب برخورد شود به طور یقین آثار مثبتی به دنبال ندارد به همین علت سعی و تلاش ما بر این است که با رویکرد مثبت و تشویق بانوانی که مسأله حجاب را رعایت می‌کنند اهتمام ورزیم و امیدواریم بتوانیم به سمتی حرکت کنیم تا بحث عفاف و حجاب را در جامعه تثبیت کنیم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32