کد خبر: 296
15/03/15 - 6:06 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در لرستان، با تاکید بر اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف در ایام فاطمیه اظهار داشت: حفظ شئونات مذهبی در مناسبت ها باید مورد توجه قرار گیرد.

اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی، که در دفتر امام جمعه خرم آباد برگزار شد، گفت: آسیب شناسی مناسبت های مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به حفظ شئون اجتماعی در مناسبت های مختلف، افزود: احکام نورانی اسلام در دوبخش مربوط به ظواهر و امور باطنی، معنوی و پنهانی است.

حجت الاسلام میرعمادی، با بیان این که اسلام بر اساس ظاهر حکم می کند، اظهار داشت: مقصود از شئونات مذهبی حفظ ظاهر است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که وظیفه ستاد شئونات مذهبی را برعهده دارند، باید بتوانند ظاهر شئونات را حفظ کنند.

حجت الاسلام میرعمادی، با اشاره به بروز آسیب ها و آفت ها در مناسبت های مذهبی، گفت: باید با آسیب شناسایی و مراقبت از مناسبت های مذهبی اجازه ندهیم خرافات رواج یابد.

دهه فاطمیه فرصتی برای اشاعه سبک زندگی اسلامی در جامعه است

وی در ادامه با اشاره به درپیش رو بودن ایام فاطمیه، افزود: دهه فاطمیه فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه است.

حجت الاسلام میرعمادی، ابراز کرد:باید از فرصت ایام فاطمیه برای الگو گیری از سبک زندگی، اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف، پاک دامنی و ایثار حضرت زهرا(س) بهره گرفته شود.

وی، با تاکید برضرورت برگزاری باشکوه مراسم ایام فاطمیه، ادامه داد: جلسات عزاداری باید با بیان فضائل حضرت زهرا(س) به گونه ای برگزار شود که مردم به سبک زندگی فاطمی تشویق و ترغیب شوند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید برضرورت پرهیز از افراط در مراسم عزداری فاطمیه، عنوان کرد: مراسم عزاداری باید از شب شهادت حضرت زهرا(س) به مدت پنج شب برگزار شود.

پایان پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32