کد خبر: 2949
15/07/20 - 9:19 ق.ظ

مسئول کانون فرهنگی و هنری ولایت فشکل پشته رودسر از برگزاری کلاس عفاف و حجاب همزمان با هفته عفاف و حجاب در این کانون روستایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب عبدالعلی لطفی نژاد، مسئول کانون فرهنگی و هنری ولایت فشکل پشته رودسر به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: خداوند در آیه ۳۱ سوره نور حکم حجاب را به گونه‌ای صریح و آشکارا مطرح کرده است.

وی ادامه داد: خداوند در این آیه علاوه بر ظرافت‌های خاصی که در نوع پوشش زنان وجود دارد، اشخاص محرم را نیز ذکر می‌کند تا نامحرم‌ها بازشناسانده شوند.

لطفی نژاد با اشاره به فلسفه پوشش که زینت‌ها و زیبایی‌های زنان در مقابل نامحرم آشکار نشود، تا مورد توجه نگاه‌های ناپاک قرار نگیرند واحترامشان حفظ شود، تصریح کرد: خداوند در آیات قرآن کریم حفظ حرمت و شخصیت زن را به عنوان فلسفه حجاب مطرح می‌کند: «ای پیامبر به زنان و دخترانت و زنان مومن بگو، پوشش خود را بر خود فرو پوشند.»

وی با بیان اینکه از ظاهر آیات می‌توان دریافت که حجاب به خاطر احترام و حرمت زنان بوده است، اذعان کرد: مقام زن به قدری والاست که باید از طریق حجاب شناخته شود؛ این دسته از زنان به خاطر اعتقادات و باورهای دینی، دارای ارزش و مقامی افزون از دیگران هستند و حرمت آنها باید مورد شناسایی قرار گیرد.

مسئول کانون فرهنگی و هنری ولایت فشکل پشته رودسر تصریح کرد: در این راستا کلاس عفاف و حجاب با هدف آشنایی دختران جوان با فلسفه حجاب و مضرات بی‌حجابی در جامعه برای دختران عضو کانون فرهنگی و هنری ولایت برگزار شد.

وی اذعان کرد: بیش از ۲۰ نفر از دختران مقاطع دبستان و راهنمایی در این دوره از کلاس عفاف و حجاب شرکت کردند.

لطفی نژاد با بیان اینکه ​هر عملی که افراد جامعه انجام می‌دهند، در نگاه کلان اثر مستقیم در اجتماع دارد، افزود: جامعه از خانواده که یک واحد کوچک اجتماعی است، تشکیل می‌شود و همان‌گونه که رفتار فرد در جامعه موثر است، اشخاص نیز از اجتماع و قوانین آن تاثیر می‌پذیرند.

وی اظهارکرد:‌ جامعه‌ای که در آن بانوان با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می‌شوند، محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می‌سازند و به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهند رفت.

مسئول کانون فرهنگی و هنری ولایت با بیان اینکه اگر زنان جامعه باحجاب باشند، هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه، سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد ابراز کرد: در این صورت محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گیرد و مراکز اجتماعی در کمال سلامت رفتاری خواهند بود و بزهکاری‌های اجتماعی به حداقل خواهد رسید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32