کد خبر: 2933
15/07/20 - 5:58 ق.ظ

غرفه عفاف و حجاب ششمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم یکی از غرفه‌هایی است که با استقبال خوب دختران و زنان شرکت کننده در این نمایشگاه همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری موج، اکرم حسینگو، مسوول غرفه عفاف و حجاب این نمایشگاه از استقبال خوب خانواده‌ها از چادرهای ارائه شده در این نمایشگاه و همچنین دوخت رایگان آن خبر داد.
وی که تاکنون در ۲۵ نمایشگاه فرهنگی از جمله برای دومین بار در نمایشگاه قرآنی قشم حضور پیدا کرده، معتقد است: پوشش مناسب از جمله چادر موجب عزت بیشتر بانوان می‌شود و هیچ محدودیتی را برای امورات اجتماعی آنان به همراه ندارد.
او با قراردادن یک دستگاه چرخ خیاطی در بخشی از فضای غرفه عفاف و حجاب ششمین نمایشگاه قرآنی قشم آماده است ۳۸ نمونه چادرهای به نمایش گذاشته در این غرفه را به صورت رایگان برای علاقه مندان بدوزد و در اختیار آنان قرار دهد.
حسینگو از جزیره قشم به عنوان یکی از مراکز مهم چادر ایران نام می‌برد و پوشش بانوان قشمی و استان هرمزگان را یکی از زیباترین پوشش‌های اسلامی می‌داند.
وی می‌گوید پیش از این بیشتر چادر سنتی در نمایشگاه‌های فرهنگی ارائه می‌شد اما با همکاری بنیاد ملی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنوع در دوخت این پوشش اسلامی شاهد استقبال بیشتر دختران جوان از طرح‌های نوین چادر هستیم.
مسئول غرفه عفاف و حجاب نمایشگاه قرآنی قشم با عنوان کردن سختی کار راضی نگه داشتن تمامی سلیقه‌ها در حوزه حجاب، می‌گوید: حرکت خوبی در زمینه مد و به روز کردن پوشش اصلی بانوان در کشور شروع شده و میزان استقبال از چادرهای جدید هم نشان از موفقیت طرح‌های ارائه شده، دارد.
وی از چادرهای جدید با عنوان مدل‌های قجری، عبایی، حسنا، ملی و همچنین چادرهای ویژه جنوب کشور به عنوان پوشش‌های راحت تر برای بانوان یاد کرد.
به گفته وی، تمامی چادرهای ارائه شده در ششمین نمایشگاه و جشنواره قرانی قشم دارای شناسه ثبت ملی هستند که با تلاش طراحان بنیاد ملی مد و لباس کشور تهیه شده است.
ششمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم که به همت سازمان منطقه آزاد قشم از بیست و هشتمین روز از ماه مبارک رمضان مصادف با ۲۴ تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی منطقه آزاد قشم دایر شده است، تا دوم مرداد به مدت ۱۰ شب از ساعت ۲۲ تا یک بامداد ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32