کد خبر: 2897
15/07/16 - 10:16 ق.ظ

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: تبیین اصل حجاب در سطح جامعه با حمایت اجتماعی امکان‌پذیر است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرضا، حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل ظهر امروز در همایش عفاف و حجاب شهرستان شهرضا اظهار کرد: ماه مبارک رمضان به عنوان یک فرصت ارزشمند برای تقویت و بازسازی رابطه انسان با خالق و سایر مخلوقات مطرح است و در پایان این ماه پرفضیلت باید پیکره جامعه از بیماری‌ها و امراضی همچون حسد، بغض و کینه پاک‌سازی شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از منظر دین اسلام جایگاه رفیعی دارد، افزود: در برخی موارد افراد به دنبال بی‌اهمیت جلوه دادن موضوع بی‌حجابی در سطح جامعه هستند و معتقدند در این حوزه افراد بر اساس نظر و دیدگاه شخصی باید عمل کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز قم با تشریح دلایل برگزاری همایش پیرامون موضوع عفاف و حجاب گفت: معرفت‌بخشی و تحریک احساسات افراد در قبال امر حجاب و عفاف امر مهمی است که باید در ساختار محتوایی همایش‌های مرتبط با این مقوله لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه تبیین و آموزش اصول عفاف و حجاب به ساختار خانواده‌ها محدود نمی‌شود، متذکر شد: حجاب به عنوان یک اصل مهم و تاثیرگذار بر معادلات فرهنگی و اجتماعی باید مبتنی بر تعامل و همکاری مجموعه دستگاه‌ها و مسئولان تبیین شود.

کفیل با بیان اینکه آسیب‌های ناشی از بی‌حجابی به مراتب از بسیاری از گناهان و ناهنجاری‌ها بیشتر است، افزود: بر اساس مطالعات انجام گرفته پیرامون افرادی که به امر عفاف و حجاب پایبند نیستند، مشخص شده بسیاری از این افراد عدم حساسیت جامعه به این اصل مهم را دلیل بی‌حجابی خود ذکر کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ غربی دامنه لذت‌طلبی افراد به سطح جامعه گسترده شده است، عنوان کرد: بر همین اساس نسبت به ترویج این فرهنگ غلط در سطح جوامع شرقی نیز اقدام شده و در نتیجه در سال‌های اخیر مشکلات جنسی به عنوان مهم‌ترین دلیل بروز طلاق مطرح شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز قم با تشریح لزوم تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ جایگاه زنان در سطح جامعه گفت: حذف نگاه کالایی به جایگاه رفیع زنان در جامعه به عنوان مهم‌ترین رکن دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب باید بر اساس همکاری دستگاه‌های فرهنگی و تاثیرگذار اجرایی شود.

وی عدم اجرای برنامه‌های مناسب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب را از دیگر مشکلات کنونی جامعه برشمرد و بیان کرد: تشکیل انجمن‌های مردمی پیرامون امر عفاف و حجاب از نکات مهمی به‌شمار می‌رود که از مسئولان شهرضا انتظار می‌رود در خصوص تحقق آن اهتمام داشته باشند.

کفیل با تبیین جایگاه شهرداری‌ها در خصوص ترویج فرهنگ شهروندی و اخلاق‌مداری در سطح جامعه گفت: در طول روزهای گذشته با برخی از مصادیق بی‌حجابی شدید در شهرضا مواجه شدم که جلوگیری از افزایش این روند در شهرستان نیازمند سیاست‌گذاری مناسب است.

وی آموزش افراد از سنین طفولیت در خصوص امر عفاف و حجاب را یک مقوله مهم ذکر کرد و افزود: بر اساس آمار و اطلاعات موجود حدود یک‌هزار کودک در سطح مهد قرآن‌های شهرستان شهرضا مشغول فراگیری تعالیم قرآنی هستند و این موضوع نویدبخش آینده‌ای درخشان برای این دیار است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32