مسئول امور بانوان فرمانداری تنگستان:

همایش بزرگ فرهنگ و عفاف حجاب در تنگستان برگزار می‌شود

کد خبر: 2874
15/07/16 - 7:23 ق.ظ

مسئول امور بانوان فرمانداری تنگستان گفت: برای تبیین فرهنگ عفاف و حجاب ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت زهرا(س) همایش بزرگ عفاف و حجاب در تنگستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از تنگستان، فاطمه گرمسیری صبح امروز در کمیسیون عفاف و حجاب شهرستان تنگستان با بیان اینکه موضوع حجاب درتمام ادیان الهی بر روی آن تاکید شده اظهار داشت: موضوع حجاب وپوشش زنان درادیان الهی از اهمیت بسیاری برخورداراست وهمه پیامبران الهی و ائمه معصوم(ع) ازپوشش زنان دربرابرنامحرم تاکید کرده‌اند.

وی نقش مهم و موثر حجاب و عفاف در تحکیم بنیان خانواده را تشریح و تصریح کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه سبب می‌شود تا نقش موثر آن در تحکیم بنیان خانواده بیشتر عیان شود .

مسئول اموربانوان فرمانداری تنگستان با اشاره به اینکه انسان نبست به همنوع خود موظف است تا اورا از لغزش‌ها بازدارد گفت: از نظر اسلام انسان نسبت به ایمان و عمل صالح خود مکلف و موظف است و نسبت به دیگران نیز مسئولیت دارد زیرا اسلام دینی اجتماعی است و از این رو به هر فرد این مسئولیت داده شده تا با ایجاد حجاب مانع از برانگیخته شدن حس تحریک پذیری دیگران شود.

گرمسیری افزود: خداوند متعال در باره پوشش و حجاب و دور داشتن نگاه از آیات زیادی نازل کرده بگونه‌ای که درآیه ۵۹ سوره احزاب اشاره کرده، ای پیامبربه زنان و دخترانت و به زنان مومن بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: در آیات زیادی از قرآن کریم به نحوه پوشش وحتی به راه رفتن اشاره شده که خود را از نگاه نامحرم دوردارند بنابراین حجاب و پوشش زن به منزله یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرم است .

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری تنگستان با تاکید بر عملیاتی شدن شعارها و پیشنهادات در حوزه حجاب و عفاف گفت: با توجه به نقش مهم و تاثیر گذار حجاب و عفاف در جامعه شعارها و پیشنهادات فراوانی ارائه می‌شود که بهتر است این شعارها برای مصون ماندن جامعه از آسیب‌ها عملی شود.

گرمسیری با تاکید بر تعمیق باورهای دینی در حوزه عفاف و حجاب و افزود: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تعمیق باورهای دینی ازرسالت‌های مهم کمیته عفاف و حجاب است که دراین راستا همه مسلمانان ماموریت دارند.

وی، الگوگیری از ائمه معصومین(ع) را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: حجاب زن نشان ‌دهنده شخصیت و عفت بانوان است که با الگوگیری از ائمه معصومین(ع) بویژه حضرت زهرا(س) می‌توان به آن دست یافت.

وی تاکید کرد: الگوگیری از فرهنگ عفاف و حجاب ائمه معصومین (ع)می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها مصون نگه دارد که برای تبیین این مهم همایش عفاف و حجاب در تنگستان برگزار می‌شود.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری تنگستان با تاکید براین نکته که گوهر وجودی بانوان با رعایت حجاب محفوظ می‌ماند گفت: با حفظ عفاف و رعایت حجاب از سوی بانوان سلامت جامعه تضمین می‌شود و گوهر وجودی بانوان با رعایت حجاب محفوظ می‌ماند.

گرمسیری با بیان اینکه دشمنان اسلام برای فرهنگ بی‌بندو باری جامعه برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده است خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های دشمن برای آسیب به بدنه نظام اسلامی ایران بی اهمیت و کم رنگ جلوه دادن حجاب بانوان است.

وی حجاب را معرف بانوی اسلامی دانست و گفت: زنان کشور امروز با داشتن حجاب در تمامی صحنه‌های اجتماعی و سیاسی حضور دارند و آزادانه فعالیت می‌کنند و دشمنان باید بدانند حجاب معرف یک بانوی اسلامی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32