حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی اظهار داشت:

امر به معروف و نهی از منکر لازمه اجرای همه فرائض دینی است

کد خبر: 286
15/03/15 - 5:46 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: هر کس باید به سهم خود در نهی از منکرات و به‌وجود آوردن جامعه‌ای پاک و عاری از تخلف تلاش کند.

امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان امروز، ۲۴ اسفندماه در همایش تجلیل از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: انتخاب کردستان به‌عنوان استان برتر در اجرای امر به معروف و نهی از منکر افتخاری برای این استان است.

وی افزود: همه مسئولان این حوزه باید شکرگزار باشند که در جایگاهی قرار گرفته‌اند که می‌توانند نقشی در این امر ایفا کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: همه مسلمانان نسبت به هم مسئولیت‌هایی دارند و به‌واسطه ارتباط وسیعی که با هم دارند، باید بر این فریضه که در قرآن هم بیش از هر چیز بر آن تأکید شده است، تلاش کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که خود را ملزم به انجام این فریضه نمی‌دانند، منافق هستند و قطعاً جزای سختی در انتظار این افراد است.

حجت‌الاسلام شاهرودی با اشاره به اینکه اجرای همه فریضه‌ها در جامعه با اجرای امر به معروف و نهی از منکر ممکن خواهد بود، ذکر کرد: هر کس باید به سهم خود در نهی از منکرات و به‌وجود آوردن جامعه‌ای پاک و عاری از تخلف تلاش کرده و سعی بر ایجاد این فریضه به‌عنوان یک اصل مهم در جامعه داشته باشند.

وی تأکید کرد: از سال جاری باید به‌طور جدی با هر نوع موارد خلاف شرع در ادارات و در جامعه برخورد شود و بی‌حجابی و بدحجابی در ادارت را باید از هر شیوه ممکن ممنوع کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان ذکر کرد: رعایت موارد اخلاقی در ادارت و ملزم کردن همه افراد به رعایت حجاب باید به‌طور جدی در دستور کار تمام مدیران ادارات قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه توسعه کارهای فرهنگی در جامعه ضروری است، بیان کرد: با گسترش معروفات در جامعه می‌توان کردستان را به استانی نمونه در کشور در اجرای این فریضه تبدیل شود.

حجت‌الاسلام شاهرودی عنوان کرد: با داشتن اراده‌ای جمعی و با شناساندن این امر به‌عنوان یک فرضیه مهم در جامعه، می‌توان منکرات را در جامعه ریشه‌کن کرد.
وی در پایان یادآور شد: با قدرت بالایی که ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اختیار دارد و تا دل روستاها هم پیش رفته است، امیدواریم در سال آینده بیش از گذشته در این زمینه موفق باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32