کد خبر: 2824
15/07/15 - 7:20 ق.ظ

رئیس شورای اندیشه و همفکری بسیج جامعه زنان مهدیشهرگفت:کوشش برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده می شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب زهرا کسائیان در حاشیه نمایشگاه بزرگ خانواده به سبک ایران اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به اهمیت بحث حجاب و عفاف درجامعه گفت: رعایت حجاب و عفاف موجب سلامت فردی و اجتماعی و مصونیت خانواده ها از خطر ابتذال و اضمحلال و فروپاشی می شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مربوط به زمان و مکان خاصی نیست ادامه داد: گسترش آمار طلاق و فروپاشی خانواده ها، افزایش سن ازدواج و کاهش آمار ازدواج، کاهش جمعیت بدون شک از آسیبهای ترویج بدحجابی و عدم رعایت حریم ها در محافل اجتماعی و اختلاط بدون حد و مرز زنان و مردان باشد.

کارشناس امور مالی واداری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با بیان اینکه ورود شبکه ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی نشان‌گر عزم دشمن برای هدف قرار دادن حجاب و عفاف زنان ایران اسلامی است، تصریح کرد: با هوشیاری خانواده‌ها، مدارس و همه جامعه می‌توان با این هجمه فرهنگی مقابله کرد.

کسائیان با اشاره به اینکه غفلت و یا کوتاهی در انجام هرگونه تکلیفی نتیجه مطلوبی را ندارد اظهارداشت: اگر امروز با بی حجابی مبارزه نشود؛ این ارزش ستودنی به یک ضد ارزش قبیح مبدل شده و شرط و جواز ورود افراد به جوامع می شود و این همان خواست و هدف دستگاه شیطانی ناتوی فرهنگی و صهیونیسم جهانی است که سالها است جهت فروپاشی از درون، دین گریزی، قانون گریزی، لاابالی گری، نا ایمن کردن حریم ها به ویژه حریم مقدس خانواده و بی ارزش کردن ارزشهای ناب اسلامی و بی هویت کردن جوان برنامه ریزی می کنند.

فرمانده پایگاه ام البنین شهرستان مهدیشهر افزود: اگر مسئولان و متولیان دستگاه های اجرایی مربوطه به آثار زیانبار گسترش ناهنجاری در جامعه اعتقاد راسخ داشته باشند و دغدغه خود بدانند قطعاً در اولویت و در صدر وظایف قانونی خود بدان می پردازند.

وی با اظهار تاسف ادامه داد:در برخی موارد شاهد غفلت از ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه هستیم و لذا انتظار می‌رود مسئولان و بالطبع جامعه نسبت به این فریضه واجب الهی حساس شده و سبب شوند بد حجابی که در جامعه مشاهده می‌شود، از بین رود.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: برگزاری همایش ها، نشست ها، کارگاه های آموزشی، گفتمان دینی پیرامون حجاب وعفاف، برپایی نمایشگاه های مختلف با موضوع حجاب و عفاف، برگزاری مسابقات فرهنگی، ارائه الگوهای حجاب و عفاف در کنار آموزش، و … می توانند نقش بسزایی در ترویج و گسترش حجاب و عفاف داشته باشد.

کسائیان با بیان این مطلب که برگزاری چنین نمایشگاههایی موجب جریان سازی فرهنگی می شود ادامه داد: ایجاد چنین نمایشگاه هایی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، در طی سال لازم بوده وباید مقطعی نباشد.

نمایشگاه بزرگ خانواده به سبک ایران اسلامی با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، موسسه پرنیان، موسسه رویش جوانه ها، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، سپاه ناحیه سمنان، اداره کل ورزش و جوانان و کانون تخصصی حجاب و عفاف برپا شده است.

این نمایشگاه با ۲۵ غرفه تا ۲۴ تیرماه سالجاری عصرها از ساعت ۱۹ تا۲۴ در پارک شقایق این شهر برای بازدید علاقمندان گشوده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32